Ogłoszenia duszpasterskie, 28 czerwca 2015 – 13 Niedziela Zwykła

• W poniedziałek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
  • W piątek – święto św. Tomasza, Apostoła
  • W sobotę – święto poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

2. Z serca dziękujemy rodzinom: Cora, Gala, Kotula i Majcherek, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

4. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17:30, a w niedziele o 16:30. We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją eucharystyczną.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek msza św. o godz. 7:00 ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi rano i po południu od godz. 1700. Do chorych udamy się z posługą sakramentalną w I piątek od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii do czwartku włącznie. W I sobotę na mszę św. o godz. 7:00 zapraszamy Rodzinę Różańcową oraz zainteresowanych zapisaniem się do Róż parafian.

6. Porządek mszy św. w wakacje będzie następujący. W tygodniu będzie bez zmian – msza św. wieczorna o 18:00 natomiast w niedziele będą msze św. o 8:00, 11:30 i o 17:00.

7. Dzięki ofiarności naszych parafian spłaciliśmy ostatnią ratę za panele grzewcze wraz z promiennikami. W sumie 45 tys. zł.

8. Papież Franciszek zapowiedział nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia Bożego. Rozpocznie się on w całym Kościele katolickim w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia br. i potrwa do Niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata 20 listopada 2016. Chcąc upamiętnić w naszej parafii Święty Rok Bożego Miłosierdzia oraz rozwinąć kult Bożego Miłosierdzia, zamówiliśmy nowy ołtarz Bożego Miłosierdzia z relikwiami św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny, który zajmie miejsce ołtarza z kapliczki. Ołtarz z kapliczki na prośbę rodziny powróci na swoje dawne miejsce. Raz do roku w dniu wspomnienia fundatora kapliczki będzie tam sprawowana msza św. a w maju będą się odbywały nabożeństwa majowe. Projekt ołtarza można zobaczyć w gablotce przed kościołem i poniżej.

9. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło a dla dzieci Mały Gość Niedzielny. W zakrystii jest do odebrania miesięcznik: Cuda i łaski. W Gościu Niedzielnym warto m. in. przeczytać o tym, dlaczego encyklika papieża Franciszka poświęcona ekologii spotkała się z tak wielkim zainteresowaniem na całym świecie.

10. Serdecznie dziękujemy o. Nikodemowi – komisarzowi Ziemi Świętej za przybliżenie nam Piątej Ewangelii – jak nazywana jest Ziemia Święta. Po mszy św. będzie można nabyć pamiątki z Ziemi Świętej oraz złożyć ofiarę na komisariat Ziemi Świętej.

11. Nie bój się, tylko wierz! Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, jak ważna jest wiara w osobistym spotkaniu z Jezusem. Błogosławionej niedzieli i dobrego I tygodnia wakacji!