Ogłoszenia duszpasterskie 30 sierpnia 2015 – 22 Niedziela Zwykła

• We wtorek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
  • W czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • W sobotę – wspomnienie bł. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

2. Z serca dziękujemy rodzinom, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na powstający ołtarz Bożego Miłosierdzia.

4. Msza św. o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku Szkolnym będzie we wtorek o godz. 9:00.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek msza św. o godz. 7:00 ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi rano oraz po południu od godz. 16:30. Prosimy, aby rodzice przypomnieli dzieciom o spowiedzi na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Do chorych udamy się z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii do czwartku włącznie. Klasa I, II, III gimnazjum oraz klasa I ponad gimnazjalna przyjdą na mszę św. o godz. 18:00. Po mszy św. klasa III gimnazjum oraz klasa I ponad gimnazjalna podejdzie z indeksami do salki na plebanii.

6. Dzieci szkolne będą wraz z rodzicami uczestniczyć w mszy św. o godz. 10:00.

7. Przed zbliżającym się nowym rokiem szkolnym, pragniemy pomóc tym rodzinom w naszej parafii, które są w trudnej sytuacji materialnej i przygotować dla dzieci tzw. wyprawkę szkolną, czyli przybory szkolne oraz plecaki, które z pomocą nauczycieli trafią do wybranych dzieci. Wyprawkę szkolną można przynosić na plebanię po wieczornej mszy św. do końca wakacji.

8. W niedzielę, 6 września odbędą się dożynki parafialne i Biesiada Rodzinna.

9. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!