Ogłoszenia duszpasterskie, 31 maja 2015 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek – wspomnienie św. Justyna
  • W środę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  • W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 z procesją eucharystyczną i o godz. 17:00
  • W piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

2. Z serca dziękujemy rodzinom: Lelek, Folwarscy i Jaworscy, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

4. Dziś o godz. 16:30 uroczyste zakończenie nabożeństw majowych z procesją. Dzieci z klasy III przyjdą dziś na majówkę i w Boże Ciało w strojach komunijnych.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek msza św. o godz. 7:00 ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi rano i po południu od godz. 16:30. Do chorych udamy się z posługą sakramentalna w I piątek od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii do czwartku włącznie. Klasa I, II i III gimnazjum przyjdzie na mszę św. w I piątek na godz. 18:00. W I sobotę na mszę św. o godz. 7:00 zapraszamy Róże Różańcowe. Po mszy św. będzie zmianka tajemnic różańcowych. Zapraszamy do Rodziny Różańcowej nowych parafian.

6. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17:30, a w niedziele o 16:30. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło. W Gościu Niedzielnym watro przeczytać w jakiej rodzinie wychowywał się nowy prezydent Polski.

7. Wczoraj gościliśmy przy kościele grupę 600 pielgrzymów udających się z Łagiewnik do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymi prosili, żeby serdecznie podziękować mieszkańcom parafii za wspaniałe przyjęcie. Dziękujemy paniom, które upiekły smaczne placki, również z tej części Gołuchowic, która należy do parafii Krzęcin, oraz wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie przyjęcia pielgrzymów. Szczególne podziękowania należą się naszej Straży Pożarnej.

8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy prosimy następujące rejony:

  • I – na bramie ogrodzenia przy placu zabaw (żeby wszyscy mogli wyjść z kościoła) – Gołuchowice,
  • II – przy remizie – strażacy i ich rodziny,
  • III – w ulicy – mieszkańcy ulicy,
  • IV – na drzwiach kościoła – od krzyża do huty.

9. W przyszłą niedzielę w Skawinie odbędzie się Marsz Dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie o godz. 14:30 przy kościele św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

10. W życiu Najświętszej Trójcy obecna jest jedność i wzajemna miłość. Prośmy dziś Trójcę Świętą o jedność i coraz większą miłość w naszych rodzinach.

Posted in Ogłoszenia duszpasterskie.