Ogłoszenia duszpasterskie, 5 kwietnia 2015 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Ks. Jan Twardowski w jednym z wierszy napisał, że całą Ewangelię trzeba czytać od końca, od pustego grobu. Tak było na początku w Kościele – apostołowie głosili tylko to, że Jezus umarł i zmartwychwstał. I co ciekawe, to wystarczyło, aby ludzie się nawracali.

2. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną ich świętych patronów.

3. Z serca dziękujemy rodzinom: Krupnik, Pałac, Planta, Kajta, Planta, Kubas, Pankowska i Przecherka, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

4. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

5. Serdeczne podziękowanie składamy całej rodzinie parafialnej za trwanie na modlitwie z Panem Jezusem w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim, oraz za złożone dary dla potrzebujących podczas święcenia pokarmów z których przygotowaliśmy i dostarczyliśmy aż 29 paczek, a także: księdzu kanonikowi Edwardowi i księdzu doktorowi Marcinowi za poprowadzenie liturgii Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku, panu Szymonowi – organiście za poprowadzenie śpiewu, Markowi za przygotowanie Ciemnicy, Natalii i Wioli, oraz lektorom, ministrantom i scholi za i Grób Pański i poprowadzenie nabożeństwa drogi krzyżowej w Wielki Piątek, Adamowi za oświetlenie, służbie liturgicznej, Grupie Apostolskiej i scholi za zaangażowanie w przygotowanie liturgii, OSP w Rzozowie za trzymanie straży przy Grobie Pańskim, za złożone ofiary przy krzyżu na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie, oraz wszystkim za liczny udział w nabożeństwach wielkopostnych i Triduum Paschalnego.

6. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło i inne czasopisma. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in.: Dlaczego kobiety pierwsze dowiedziały się o Zmartwychwstaniu Jezusa?

7. Zmartwychwstanie, chociaż jest wydarzeniem realnym, dzieje się na poziomie serca. Wykracza poza rozum. W takim rozumieniu-sercem-kobiety są lepsze. Wszyscy musimy się uczyć tego, by lepiej „widzieć i rozumieć sercem”, by sercem „dotknąć” tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego. Tego z całego serca życzymy wszystkim parafianom.