Ogłoszenia duszpasterskie, 7 czerwca 2015 – 10 Niedziela Zwykła

Dziś I niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej (po mszy św. modlitwa do św. Jadwigi i ucałowanie relikwii)
  • W środę – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa
  • W czwartek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła
  • W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (z racji uroczystości nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych)
  • W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy Bożego błogosławieństwa, wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

2. Z serca dziękujemy rodzinom: Danilewicz, Wilk i Wrzoszczyk, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

4. Gorące podziękowania składamy wszystkim uczestnikom procesji Bożego Ciała: służbie liturgicznej, scholii, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom I komunijnym, panu organiście, Ochotniczej Straży Pożarnej, oraz tym, którzy przygotowali ołtarze procesyjne, udekorowali domy i drogę procesyjną.

5. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17:30, a w niedziele o 16:30. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy wszystkich parafian, do licznego udziału w procesji eucharystycznej. W czwartek na zakończenie oktawy będzie błogosławieństwo dzieci sypiących kwiaty.

6. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło. A w zakrystii jest do odebrania miesięcznik: Cuda i łaski. W Gościu Niedzielnym watro przeczytać m. in.: Co się stało z irlandzkimi katolikami, którzy w referendum zagłosowali za związkami partnerskimi?

7. „Kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką” przypomina Jesus w dzisiejszej Ewangelii. Za chwilę uklękniemy przed Najświętszym Sakramentem. Niech Jezus własnym przykładem uczy nas jak pełnić wolę Bożą. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!

Posted in Ogłoszenia duszpasterskie.