Ogłoszenia duszpasterskie, 9 sierpnia 2015 – 19 Niedziela Zwykła

Kalendarz liturgiczny:

• Dzisiaj przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • W poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • We wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • W czwartek – Święto NMP Kalwaryjskiej
  • W piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

W sobotę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – po każdej mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

2. Z serca dziękujemy: Annie Bednarz, Marcie Drechny, Stanisławie Okarmus oraz Jolancie Piwowarczyk, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

3. W czwartek ok. 12:00 przy naszym kościele zatrzymują się pielgrzymi ze Skawiny udający się do Kalwarii Zebrzydowskiej. Kto z parafian chciałby pielgrzymować do Kalwarii może się dołączyć do tej pielgrzymki. Prosimy chętnych parafian o pomoc w przyjęciu pielgrzymów.

4. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na powstający ołtarz Bożego Miłosierdzia.

5. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Źródło. W zakrystii jest do odebrania miesięcznik: Cuda i łaski. W Gościu Niedzielnym warto m. in. przeczytać o tym, kto sfinansował budowę warszawskiego Ośrodka Kultury Muzułmańskiej?

6. Przed zbliżającym się nowym rokiem szkolnym, pragniemy pomóc tym rodzinom w naszej parafii, które są w trudnej sytuacji materialnej i przygotować dla dzieci tzw. wyprawkę szkolną, czyli przybory szkolne oraz plecaki, które z pomocą nauczycieli trafią do wybranych dzieci. Wyprawkę szkolną można przynosić na plebanię po wieczornej mszy św. do końca wakacji.

7. „Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne” usłyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii. Nie wahajmy się mówić Panu Jezusowi o naszych wątpliwościach i prosić o wiarę.

8. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!