Ogłoszenia duszpasterskie, 11 października 2015 – 28 Niedziela Zwykła

Dziś obchodzimy XV Dzień Papieski. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

Kalendarz liturgiczny:

• We wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • W czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • W piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • W sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów. We wtorek będziemy polecać Bogu w modlitwie ks. kan. Edwarda w dniu Jego Imienin.

2. Z serca dziękujemy: Stanisławie Pac, Zofii Pocięgiel i Barbarze Grabińskiej, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, oraz złożyły ofiarę od rodzin na ołtarz Bożego Miłosierdzia a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na powstający ołtarz Bożego Miłosierdzia.

4. W październiku nabożeństwo różańcowe odprawiamy w tygodniu o 17:30 a w niedzielę o 16:30. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na cele misyjne.

6. Można składać ofiary na wypominki roczne i jednorazowe. Przy wypominkach rocznych należy zaznaczyć godzinę mszy św. 8:00 lub 11:30 przed którą w niedzielę będziemy się modlić za zmarłych.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło”. On pragnął kochać Boga całym sercem. Ona chciała być świętą. W czasie synodu w Rzymie małżonkowie Zelia i Ludwik Martin zostaną ogłoszeni świętymi. Warto o tym przeczytać w „Gościu Niedzielnym”. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!