Ogłoszenia duszpasterskie, 14 czerwca 2015 – 11 Niedziela Zwykła

Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy
  • W środę – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy wielu łask od Boga.

2. Z serca dziękujemy: Małgorzacie Mazur, Irenie Płonka, oraz Barbarze, Bernadecie i Edwardowi Wrzoszczyk, którzy pięknie przygotowali kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

4. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17:30, a w niedziele o 16:30.

5. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło. A w zakrystii jest do odebrania miesięcznik: Cuda i łaski. W Gościu Niedzielnym warto m. in. przeczytać, że średniowiecze nie było – jak nam wmawiano za czasów komuny i jak nas straszono w kampanii wyborczej – ciemnym wiekiem, ale klejnotem. W wielu sprawach nie dorastamy dziś do poziomu ludzi żyjących w wiekach średnich.

6. Dziewczynki ze scholii, ministranci, lektorzy oraz Grupa Apostolska pojadą z księdzem proboszczem 20.06 (w sobotę) na wycieczkę do kopalni srebra w Tarnowskich Górach. Na spotkanie organizacyjne – które odbędzie się w piątek, 19 czerwca o godz. 19:00 w sali na plebani – zapraszamy wszystkich zainteresowanych razem z rodzicami.

7. Dnia 12 lipca odbędzie się pielgrzymka do Częstochowy. Wyjazd z przed kościoła o godz. 5:30. Koszt 30 zł. Zapisy u p. Józefy Wrzoszczyk.

8. Pogrzeb + Zofii Pletnia odbędzie się we wtorek o godz. 15:30

9. Pan Jezus mówił w przypowieściach o królestwie Bożym, posługując się obrazem ziarna wrzuconego w ziemię. Niech to ziarno słowa Bożego usłyszane dzisiaj, przypomina nam o tej rzeczywistości, która przekracza nasze wyobrażenia. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!

Posted in Ogłoszenia duszpasterskie.