Ogłoszenia duszpasterskie, 25 stycznia 2015 – 3 Niedziela Zwykła.

1. Kalendarz liturgiczny:

• Dziś przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
  • W poniedziałek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • We wtorek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
  • W środę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu
  • W sobotę – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

2. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

4. Z serca dziękujemy rodzinom: Budek, Dziedzic i Godzik, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

5. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło i Mały Gość Niedzielny z najnowszą płytą Arki Noego. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in. czym jest i jak działa pigułka „dzień po”, o której zrobiło się głośno za sprawą Ministerstwa Zdrowia, które planuje dopuścić ją do sprzedaży bez recepty.

6. Bóg zapłać za bardzo ciepłe i serdeczne spotkania w Waszych domach przy okazji kolędy oraz składane przy tej okazji ofiary, które przeznaczone będą na utrzymanie domów dla księży emerytów, na Seminarium Duchowne, na Uniwersytet Papieski i na misje.

7. W sobotę pojedziemy ze scholą, ministrantami i lektorami do Harbutowic na narty i sanki. Wyjazd o godz. 9.00 z przed kościoła a powrót ok. godz. 15.00. W programie wycieczki m. in. nauka jazdy na nartach z pomocą instruktorów. Proszę, aby dzieci przyniosły do szkoły pisemną zgodę od rodziców.

8. Pan Jezus mówi dziś do nas „Pójdź za mną”. Warto się wsłuchać w Jego słowa i odpowiedzieć na nie swoim życiem, bo pójście za Jezusem to podążanie najlepszą drogą. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.