Ogłoszenia duszpasterskie, 8 marca 2015 – 3 Niedziela Wielkiego Postu

1. Kalendarz liturgiczny:

  • Dziś przypada wspomnienie św. Jana Bożego, zakonnika.
  • Obchodzimy dziś również Dzień Kobiet. I choć jest to świecka uroczystość to w naszych modlitwach pamiętamy o kobietach, które realizują swoje powołanie w rodzinie, Kościele i w świecie. Św. Jan Paweł II mówił o „geniuszu kobiety”, o sile wrażliwości i intelektu kobiety, ale nade wszystko o sile miłości do Chrystusa i drugiego człowieka. Niech wzorem dla kobiet będzie zawsze Maryja, Matka Jezusa.

2. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

3. Parafia Bożego Miłosierdzia w Skawinie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ze Skawiny do Wadowic [nocą – dop. red.] z 13/14 marca. Więcej informacji znajdziemy w gablotce przed kościołem [oraz na stronie Ekstremalna Droga Krzyżowa 2015 ze Skawiny – dop. red.].

4. Na cmentarzu parafialnym w Skawinie wprowadzono segregacje odpadów. Do oznaczonych kontenerów należy wrzucać osobno szkło i plastik. Przypominają również o konieczności opłacenia miejsc na cmentarzu – okresowo co 20 lat.

5. Zapraszamy do licznego udział w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie żale odprawiamy dziś o godz. 16:15 a drogę krzyżową w piątek o godz. 17:30. W najbliższy piątek nabożeństwo drogi krzyżowej poprowadzi młodzież gimnazjalna a w kolejny – Grupa Apostolska.

6. Z serca dziękujemy rodzinom: Panek, Moszka i Kłyś, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę i złożyły ofiarę na kościół, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

7. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

7. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in.: O siostrach zakonnych, które będąc na celowniku mediów, dają skrzywdzonym dzieciom prawdziwy dom.

8. W kolejną niedzielę Wielkiego Postu rozważamy fragment Ewangelii o wypędzeniu kupców ze świątyni. Nie pozwólmy, by ziemskie dobra zajęły w naszych duszach przestrzeń należną Bogu. Błogosławionej niedzieli i dobrego przeżycia III tygodnia Wielkiego Postu.

Posted in Ogłoszenia duszpasterskie.