OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.04.2023.

1. Jest do nabycia oprócz „Gościa Niedzielnego” specjalne wydanie „Gość Extra” opisujący relikwie związane z męką i śmiercią Pana Jezusa w cenie 14zł.
  2. Bóg zapłać p. Rafałowi Ostrogórskiemu za naprawienie wszystkich rynien na kościele.
  3. Bóg zapłać naszym parafianom za zamontowanie głośnika na zewnątrz kościoła.
  4. W tym tygodniu w Wielki Piątek przypada I piątek. Spowiedź codziennie przed każdą mszą świętą. Do komunii świętej będzie można przystąpić podczas liturgii wielkopiątkowej.
  5. Triduum Paschalne – codziennie rozpoczynamy liturgię o godz. 19.00.

– Liturgię Wielkiego Czwartku rozpoczynamy o godz. 19.00. Po mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 21.00. W tym dniu można zyskać odpust zupełny przez odśpiewanie przed wystawionym Najświętszym sakramentem strof: „Przed tak wielkim”.

– w piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczynamy o godz. 19.00. Po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu Pańskiego i adoracja. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w adoracji krzyża podczas liturgii Wielkiego piątku. Gorzkie żale zaśpiewamy o godz. 21.15. Strażaków proszę, aby tradycyjnie trzymali straż przy grobie pańskim. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.

– w sobotę zaleca się tradycyjne powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Modlitwa błogosławienia pokarmów o godz. 9.00, 10.00 i 11.00.

– liturgia Wielkiej Soboty rozpoczyna się o godz. 19.00 przed kościołem. Proszę o przyniesienie świec. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesja rezurekcyjna o godz. 7.00 a po niej msza święta. Pozostałe msze święte o godz. 11.00 i 15.00.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny msze święte godz. 8.00, 11.00 i 15.00.