OGŁOSZENIA PARAFIALNE 06.03.2022.

1. Odpusty w Wielkim Poście:

1.1 Przyjęcie Komunii świętej w jakikolwiek piątek Wielkiego Postu połączonez odmówieniem przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wole poprawy. Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią oglądam w duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając o tym, dobry Jezu, co już prorok Dawid włożył w Twoje usta: „Przebodli ręce moje i nogi, policzyli wszystkie kości moje”.

1.2 Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej – przed stacjami prawnie erygowanymi – połączone z rozważaniem Męki i Śmierci Chrystusa – i przechodzeniem od stacji do stacji; w publicznym odprawianiu wystarczy przechodzenie prowadzącego. Taki odpust można zyskiwać codziennie przez cały rok.

1.3 Udział w nabożeństwie Gorzkich Żali.

Odpusty te można zyskać pod zwykłymi warunkami:
-należy być w stanie łaski uświęcającej, czyli trzeba przystąpić do spowiedzi św. sakramentalnej. Jedna spowiedź wystarczy dla uzyskania kilku czy nawet kilkunastu odpustów, warunkiem jest by zawsze, za każdym razem być w stanie łaski uświęcającej.
-należy przystąpić do Komunii św., najlepiej na Mszy św. danego dnia, ale można poza nią, np. podczas jakiegoś nabożeństwa, kiedy jest ona rozdawana wiernym. Paweł VI określił, że może być kilka dni przed lub po, ale w przeciwieństwie do spowiedzi tylko jedna komunia św. za jeden odpust.
-należy pomodlić się jakąkolwiek modlitwą według intencji Ojca św. Warunek modlitwy według intencji Papieża spełnia się całkowicie, jeżeli się odmawia wedle jego intencji jeden raz „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”. Poszczególni wierni mają jednak możność odmówienia jakiejkolwiek innej modlitwy stosownie do osobistej pobożności.
-najtrudniejsze – warunkiem uzyskania odpustu jest wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

1. Gorzkie żale odprawiane są w niedzielę o godz. 14.30.
  2. Droga krzyżowa odprawiana jest w piątek o godz. 17.30.
  3. Za tydzień niedzielę 13-go marca różaniec fatimski poprowadzi róża Matki Bożej Pięknej Miłości o godz. 14.00.
  4. Rekolekcje parafialne rozpoczynamy 20-go marca. Program w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
  5. Bierzmowanie będzie 9-go kwietnia w sobotę o godz. 18.00. Dlatego spotkanie z uczniami klas 8 SP oraz 1 i 2 szkoły ponadpodstawowej a także ich rodzicami w niedzielę 13-go marca po mszy świętej o godz. 11.00.
  6. Zespół Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie serdecznie zaprasza na spektakl teatralny „Poznańska Piątka”, który łączy Misterium Męki Pańskiej z historią wojenną pięciu młodych mężczyzn, którzy w czasie okupacji oddali życie za ojczyznę. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  7. Dzisiaj po każdej mszy świętej zbiórka do puszek na Ukrainę.