OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12.06.2022.

1. Dzisiaj w archidiecezji krakowskiej kończy się okres komunii świętej wielkanocnej.
  2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie po mszy świętej.
  3. Różaniec Fatimski poprowadzi róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  4. Dzisiaj po każdej mszy świętej można odebrać akty chrztu dzieci, które rodzice przynieśli przed I komunią świętą i bierzmowaniem. Są do odebrania także tacki.
  5. W czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Dlatego bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało:
    I – przy bramie ogrodzenia – droga od Skawiny do krzyża.
    II –przy remizie – droga od Radziszowa do Kotoca.
    III – w ulicy – Podole i Kotoc.
    IV – przy kościele – droga od kapliczki do Borku.

Banery pomocne do przygotowania ołtarzy są do zabrania w kościele. Wszystkich strażaków proszę o pomoc w zabezpieczeniu przejścia procesji ulicami naszej parafii. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej. Msze święte będą o godz. 8.00 i 10.00 a po niej wyruszy procesja.

1. W oktawie po uroczystości Bożego Ciała będą odprawiane procesje eucharystyczne. W dni powszednie po wieczornej mszy świętej a w niedzielę po mszy świętej o godz. 11.00.
  2. W piątek-trzeci miesiąca-msza święta oraz koronka do miłosierdzia Bożego w intencji naszych bliskich zmarłych o godz. 18.00.
  3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz dla dzieci „Mały Gość”.
  4. Bóg zapłać wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową w naszym kościele.
  5. Za tydzień w niedzielę składka inwestycyjna.