OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.04.2022.

1. W najbliższym tygodniu Peregrynacja Ikony Świętej Rodziny odbywać się będzie w naszym dekanacie. Zaproszeni jesteśmy do Radziszowa na wspólną modlitwę która odbędzie się w dniach 20 i 21 kwietnia (tj. środa i czwartek). Modlitwy w środę rozpoczynają się około godz. 15.40 (przywitanie) i trwają do 21.00. Natomiast w czwartek od godz. 8.00 do godz. 15.00. Szczegółowy program w gablocie i na stronie internetowej. Nasza parafia prowadzi modlitwy w środę od godz. 16.00 do 17.00.
  2.

PROGRAM  PEREGRYNACJI  IKONY ŚWIĘTEJ RODZINY  W  RADZISZOWIE.

20.04 – środa

1. 15:40 Przywitanie Ikony i wprowadzenie do kościoła

16:00 Czuwanie – Parafia w Rzozowie

17:00 Msza Święta dla całej wspólnoty parafii Rzozów, Wola Radziszowska i Radziszów

18:00 Czuwanie – Parafia w Woli Radziszowskiej

19:00 Różaniec cz. I – prowadzi III Róża Męska

19:30 Czuwanie modlitewne małżeństw powyżej 25 lat

20:00 Czuwanie modlitewne małżeństw do 25 lat

20:30 Czuwanie młodzieży

21:00 Apel Jasnogórski i zakończenie czuwania

21.04 – czwartek

8:00 Msza Święta, szczególnie zapraszamy samotnych oraz chorych

9:00 Różaniec cz. II – prowadzi II Róża Męska

10:00 Różaniec cz. III – prowadzi I Róża Męska

11:00 Czuwanie modlitewne klas V – VIII

12:00 Czuwanie modlitewne klas I – IV

13:00 Czuwanie grup parafialnych

14:00 Różaniec cz. IV – prowadzą Róże Żeńskie

15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

Pożegnanie Ikony Świętej Rodziny

3. Zachęcam do odmawiania codziennie koronki do miłosierdzia Bożego w ramach nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W kościele będzie odmawiana codziennie 20 minut przed mszą świętą o godz. 7.00.
  4. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W piątek młodzież klas siódmych, przygotowująca się do sakramentu bierzmowania przychodzi na spotkania według ustalonego porządku.
  6. W najbliższą niedzielę po każdej mszy świętej dokonamy uczczenia obrazu Jezusa Miłosiernego oraz zawierzenia siebie i świata Bożemu Miłosierdziu.
  7. Poświęcenie książeczek pierwszokomunijnych oraz przekazanie ich dzieciom w niedzielę 24-go kwietnia na mszy świętej o godz. 11.00. Po mszy świętej spotkanie z rodzicami tych dzieci.
  8. Spotkanie Rady Parafialnej w niedzielę 24 kwietnia po wieczornej mszy świętej ( około godz. 16.00) na plebanii.
  9. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za przygotowanie dekoracji ciemnicy i grobu Pańskiego. Bóg zapłać p. Organiście oraz służbie liturgicznej. Bóg zapłać strażakom, harcerzom oraz lektorom za trzymanie straży przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie oraz pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu uroczystości Triduum Paschalnego.
  10. Podziękowania dla uczestników: liturgii Triduum Paschalnego oraz mszy świętych w święta wielkanocne.
  11. Bóg zapłać za ofiary złożone na zakup paschału (prawdziwej świecy): p. Krzysztof Budek, p. Grzegorz Klimas, p. Robert Lizak, p. Andrzej Madej, p. Rafał Ostrogórski oraz Anonimowy Ofiarodawca.
  12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie kościoła.