OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.02.2023.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi. Zostało zebrane 2 104zł 52gr.
  2. Trwają zapisy do wszystkich klas Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Skawinie. Zaplanowano „Dni Otwarte”. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz stronie internetowej szkoły.
  3. Przypominamy o dzisiejszych wyborach na Sołtysa i do Rady Sołeckiej.
  4. Dzisiaj zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu:
    – na godz. 12.00 mieszkańców rejonu: Podole i Kotoc, droga do Kotoca oraz Pasternik i ulice.
    – na godz. 13.00 mieszkańców rejonu: Skotnica, droga do Radziszowa od rodziny Budek do rodziny Tyrała.
    – na godz. 14.00 mieszkańców rejonu: lewa strona drogi na cmentarz, góra wsi do kuźni, powrót do Pana Wantucha oraz droga od kościoła w dół w kierunku kuźni.
  5. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli czternasty rok życia oraz post ścisły: czyli można spożyć tylko trzy posiłki w tym dniu z tego dwa lekkie i jeden do syta, który obowiązuje wszystkich od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia.
  6. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie dni Wielkiego Postu.
  7. W Środę Popielcową rozpoczyna się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej, który będzie trwał do Uroczystości Trójcy Świętej 4-go czerwca.
  8. Zachęcam do podjęcia w wielkim poście czterdziestodniowego wyzwania, które ma na celu pracę nad sobą z wykorzystaniem narzędzi, które są w kościele od zawsze czyli modlitwa, post i jałmużna. Wszelkie pomoce można znaleźć na stronie internetowej www.crosspost.pl .
  9. W piątek droga krzyżowa o godz. 17.30. W piątki wielkiego postu można zyskać odpust zupełny za odmówienie po komunii św. modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu”. A także za pobożne odprawienie drogi krzyżowej.
  10. W niedzielę gorzkie żale o godz. 14.30. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  11. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne.