OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.03.2022.

 

 1. Proszę o zabranie dwujęzycznych ulotek, które mogą pomóc w porozumieniu się z uchodźcami.
 2. Od dzisiaj i w kolejne niedziele o godz. 1000w „małym kościółku” w Skawinie będzie odprawiana Msza św. w obrządku greckokatolickim dla społeczności ukraińskiej. Proszę aby powiadomić o tym uchodźców przebywających w naszej parafii. Nabożeństwo będzie sprawował ks. Taras z okolic Kijowa, który również jest uchodźcą.
 3. Są do nabycia „Baranki Caritas”. Minimalna ofiara 7 zł.
 4. Gorzkie żale odprawiane są dzisiaj o godz. 14.15.
 5. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30.
 6. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcam do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega ona na odmawianiu codziennie jednego dziesiątka różańca przez dziewięć miesięcy w intencji dzieci, których życie jest zagrożone. Od początku tego roku na świecie dokonano już ponad 9 milionów aborcji.
 7. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, w piątek Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. W związku z apelem Abp Marek Jędraszewski zaprasza w ten dzień do Katedry na Wawelu, gdzie o godz. 16.30 będzie sprawował Mszę św. i odmówi akt zawierzenia.
 8. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi o. Dobromił.
 9. Składka na potrzeby rekolekcji we wtorek na wszystkich mszach świętych.
 10. Spotkanie z uczniami klas 8 SP oraz 1 i 2 szkoły ponadpodstawowej a także ich rodzicami dzisiaj po mszy świętej o godz. 11.00.
 11. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji Chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. Za tydzień w niedzielę 27-go marca przyjedzie do nas dyrektor krakowskiego biura p. Konrad Ciempka i po mszy świętej o godz. 11:00 wygłosi prelekcję na temat prześladowań chrześcijan.
Posted in Ogłoszenia duszpasterskie.