OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.02.2022.

1. Dzisiaj zapraszam w ramach 40-to godzinnego nabożeństwa na adorację Najświętszego Sakramentu:

– na godz. 12.00 mieszkańców rejonu: droga na Podole i Kotoc oraz Pasternik i ulice.

– na godz. 13.00 mieszkańców rejonu: Skotnica, droga do Radziszowa od rodziny Budek do rodziny Tyrała.

– na godz. 14.00 mieszkańców rejonu: lewa strona drogi na cmentarz, góra wsi do kuźni, powrót do Pana Wantucha oraz droga od kościoła w dół w kierunku kuźni

1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli czternasty rok życia oraz post ścisły: czyli można spożyć tylko trzy posiłki w tym dniu z tego dwa lekkie i jeden do syta. Post ścisły obowiązuje wszystkich od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia.
  2. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie dni Wielkiego Postu.
  3. W Środę Popielcową rozpoczyna się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej, który będzie trwał do Uroczystości Trójcy Świętej 12-go czerwca.
  4. Zachęcam do podjęcia w wielkim poście czterdziestodniowego wyzwania, które ma na celu pracę nad sobą z wykorzystaniem narzędzi, które są w kościele od zawsze czyli modlitwa, post i jałmużna. Wszelkie pomoce można znaleźć na stronie internetowej www.crosspost.pl .
  5. W piątek droga krzyżowa o godz. 17.30.
  6. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania przychodzi na I piątek do kościoła oraz uczestniczy w drodze krzyżowej.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed mszą świętą o godz. 7.00
    a po południu od godz. 17.00.
  8. W sobotę pierwszą miesiąca różaniec wynagradzający oraz zmianka tajemnic różańcowych „Wielkiej Nowenny” po mszy świętej o godz. 7.00.
  9. W sobotę o godz. 8.00 wyjazd do chorych. Zapisy do piątku włącznie.
  10. W niedzielę gorzkie żale o godz. 14.30.
  11. Gmina Skawina organizuje zbiórkę darów dla mieszkańców Ukrainy, które będą zbierane
    w OSP Rzozów dzisiaj 9.00-17.00 oraz od poniedziałku do piątku 15.00-19.00. Pozostałe punkty na tablicy ogłoszeń.
    Wykaz produktów (wyłącznie nowe):
    śpiwory, koce, karimaty, poduszki, ręczniki z mikrofibry, ręczniki papierowe, środki higieniczne w tym środki myjące do ciała, pasty i szczoteczki do zębów, środki antyseptyczne, środki opatrunkowe, woda, żywność puszkowana, batony energetyczne, makarony, zapałki, baterie, zapalniczki, świece. Produkty dla dzieci: pieluszki, mokre chusteczki, jedzenie w słoiczkach, kaszki, butelki, kubki.
  12. W związku z apelem Episkopatu Polski zbiórka do puszek będzie zorganizowana
    w Środę Popielcową oraz w przyszłą niedzielę po mszach świętych. Ofiary można także składać do skarbony przy wejściu do zakrystii.
  13. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie parafii.