OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12.05.2024.

1. Dzisiaj przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Różaniec fatimski w poniedziałek o godz. 17.30 poprowadzi róża Matki Bożej Królowej Polski.
  3. W środę po wieczornej mszy świętej próba dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.
  4. W piątek trzeci miesiąca msza święta za naszych bliskich zmarłych oraz koronka do miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.
  5. Za tydzień w niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej.
  6. W sobotę 25-go maja podejmiemy pielgrzymów z Łagiewnik do Kalwarii. O pomoc w ugoszczeniu prosimy wszystkich chętnych parafian. Trzeba przygotować kawę, herbatę i wodę mineralną a gospodynie prosimy, aby upiekły placki. Początek przygotowań o godz. 9.00 przy sali gimnastycznej szkoły podstawowej.
  7. W tym roku 30-go maja będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Dlatego bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało:
    I – przy bramie ogrodzenia – Gołuchowice
    II –przy remizie – strażacy i ich rodziny
    III – w ulicy – mieszkańcy W Ulicy
    IV – przy kościele – róże różańcowe

Banery pomocne do przygotowania ołtarzy są do zabrania w kościele.

1. Nabożeństwo majowe codziennie po mszy świętej wieczornej.
  2. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania przychodzi na spotkania według ustalonego porządku.
  3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na prąd, sprzątanie i utrzymanie naszego kościoła. Bóg zapłać naszym parafianom za dekorację kwiatową w naszym kościele.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 05.05.2024.

1. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na uroczyste krakowskie dziękczynienie za kanonizację św. Stanisława BM. Będzie ono miało miejsce 12 maja. Procesja z relikwiami wyruszy o godz. 9.00 z Wawelskiego Wzgórza i skończy się na Skałce gdzie mszy świętej będzie przewodniczył nuncjusz apostolski arcybiskup Antonio Guido Filipazzi.
  2. W dniu 11 maja 2024 roku Sołtys i Rada Sołecka zapraszają na doroczne, wielkie sprzątanie Rzozowa. Rozpoczęcie o godz. 09:00. Miejsce zbiórki: OSP Rzozów. W tym roku będą porządkowane dzikie wysypiska na terenie naszego sołectwa. Dlatego też uprasza się wszystkich, którzy znają takie miejsca, o ich zgłaszanie do Sołtysa i Rady Sołeckiej.
  3. Dzisiaj po każdej mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  4. Nabożeństwo majowe codziennie po mszy świętej wieczornej.
  5. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania przychodzi na spotkania według ustalonego porządku.
  6. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości odpustowych a także p. Organiście, p. Kościelnemu, pocztom sztandarowym ze Szkoły Podstawowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiaty, osobom niosącym feretrony oraz służbie liturgicznej. Bóg zapłać parafianom za przygotowanie dekoracji kwiatowej w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim, którzy uświetnili tą uroczystość swoją obecnością.
  7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na prąd, sprzątanie i utrzymanie naszego kościoła.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.04.2024.

1. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W tygodniu będą po mszy świętej wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz. 14.30.
  2. OSP Rzozów organizuje kwestę 3-go maja na doposażenie sprzętu przeciwpożarowego.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed każdą mszą świętą. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania przychodzi do kościoła na pierwszy piątek.
  4. W piątek w naszej parafii odpust ku czci NMP Królowej Polski. Msze święte o godz. 8.00, 11.30 i 15.00.
  5. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę pierwszą miesiąca różaniec wynagradzający oraz zmianka tajemnic różańcowych „Wielkiej Nowenny” o godz. 7.00.
  7. W sobotę o godz. 8.00 wyjazd do chorych. Zapisy do piątku włącznie.
  8. W sobotę msza święta w intencji Strażaków o godz. 15.00 oraz uroczystość ślubowania Dziecięcej Drużyny Pożarniczej.
  9. Zostały zakupione gaśnice do kościoła, do kaplicy na cmentarzu i na plebanię.
  10. Bóg zapłać wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową w naszym kościele.
  11. Bóg zapłać p. Szymonowi Sikorskiemu oraz p. Bolesławowi Trela za prace wykonane w kościele.
  12. Bóg zapłać p. Kazimierzowi Janowskiemu za prace wykonane na plebanii, w kościele oraz w kaplicy na cmentarzu.
  13. Zostały ofiarowane dla naszego kościoła trzy nowe ornaty. Bóg zapłać: pp. Oldze i Dawidowi Boguniowskim, p. Krzysztofowi Budek, p. Grzegorzowi Klimas, p. Arkadiuszowi Kotaś, p. Robertowi Lizak, p. Rafałowi Ostrogórskiemu, pp. Joannie i Bolesławowi Trela, p. Michałowi Wrzoszczyk oraz czterem anonimowym ofiarodawcom.
  14. Bóg zapłać p. Rafałowi Ostrogórskiemu za podniesienie barierki przy kaplicy na cmentarzu oraz pomalowanie tamtejszej dzwonnicy. Bóg zapłać także za wykonanie zabezpieczenia sygnaturki na kościele oraz naprawienie rynny.
  15. Bóg zapłać za ofiary na zapłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła.