OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.05.2022.

1. Nabożeństwo majowe codziennie pół godziny przed wieczorną mszą świętą. W środę połączone będzie z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o urodzaje.
  3. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania przychodzi na spotkania według ustalonego porządku.
  4. Parafia p. w. Bożego Miłosierdzia w Skawinie organizuje za tydzień w niedzielę o godz. 18.00 mszę świętą w oprawie pielgrzymkowej a po mszy świętej „śpiewanie dla Maryi” na zakończenie miesiąca maryjnego.
  5. Organizowany jest wyjazd na Lednicę w dniach 3-5 czerwiec. Zapisy w parafii p. w. Bożego Miłosierdzia w Skawinie codziennie po każdej mszy świętej. Koszt 140zł.
  6. Bóg zapłać nowożeńcom za dekorację kwiatową naszego kościoła.
  7. W najbliższą sobotę 28-go maja podejmiemy pielgrzymów z Łagiewnik do Kalwarii. Po okresie pandemii powracamy do przyjmowania pątników wzorem lat ubiegłych. O pomoc w ugoszczeniu prosimy naszych Strażaków, oraz wszystkich chętnych parafian. Trzeba przygotować kawę, herbatę i wodę mineralną a gospodynie prosimy, aby upiekły placki. Początek przygotowań o godz. 9.00   przy kościele.
  8. Dzisiaj organizowana jest zbiórka pieniędzy na „sprzątanie kościoła”. Zbieramy po 80 zł od rodziny. Pieniądze można wpłacać bezpośrednio u członków Rady Parafialnej, do skarbony przy zakrystii oraz po każdej mszy świętej. Bardzo proszę aby koperty podpisać imieniem i nazwiskiem wraz z adresem.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15.05.2022.

2. W tym tygodniu dzieci, które przystąpiły do pierwszej komunii świętej przychodzą codziennie do kościoła w ramach białego tygodnia. W poniedziałek na mszę świętą dzieci przynoszą świece, natomiast po mszy świętej będzie poświęcenie wszelkich przedmiotów religijnych. Bóg zapłać rodzicom za dekorację kościoła, pomoc przez cały rok przy dekorowaniu naszej świątyni oraz za odnowienie dwóch ornatów i zakup nowego welonu.
  3. W piątek-trzeci miesiąca-msza święta oraz koronka do miłosierdzia Bożego w intencji naszych bliskich zmarłych o godz. 18.00.
  4. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania przychodzi na spotkania według ustalonego porządku.
  5. Za tydzień w niedzielę msza święta w pierwszą rocznicę komunii świętej o godz. 11.00.
  6. Zbiórka pieniędzy na „sprzątanie kościoła” będzie przeprowadzona dzisiaj oraz za tydzień 22 maja. Zbieramy po 80 zł od rodziny. Pieniądze można wpłacać bezpośrednio u członków Rady Parafialnej, do skarbony przy zakrystii oraz po każdej mszy świętej. Bardzo proszę aby koperty podpisać imieniem i nazwiskiem wraz z adresem.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 08.05.2022.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości odpustowych a także p. Organiście, Strażakom, dzieciom sypiącym kwiaty, osobom niosącym feretrony oraz służbie liturgicznej.
  2. Sołtys i Rada Sołecka zaprasza wszystkich na poświęcenie figurki Pana Jezusa Frasobliwego-znajdującej się przy drodze na Radziszów-które odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00.
  3. Nabożeństwo majowe codziennie pół godziny przed wieczorną mszą świętą. W środę połączone będzie z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Natomiast w piątek 13-go maja o godz. 17.30 różaniec fatimski poprowadzi Róża Matki Bożej Królowej Polski i odmówi litanię loretańską.
  4. W piątek po wieczornej mszy świętej możliwość spowiedzi przed uroczystością pierwszej komunii świętej, która odbędzie się w sobotę.
  5. Zbiórka pieniędzy na „sprzątanie kościoła” będzie przeprowadzona w niedzielę 15 i 22 maja. Zbieramy po 80 zł od rodziny. Pieniądze można wpłacać bezpośrednio u członków Rady Parafialnej, do skarbony przy zakrystii oraz po każdej mszy świętej. Bardzo proszę aby koperty podpisać nazwiskiem wraz z adresem.
  6. Zachęcam do zakupu prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.