Ogłoszenia duszpasterskie, 18 lutego 2018 – Ⅰ Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”

W kalendarzu liturgicznym:

• W czwartek – Święto Katedry św. Piotra Apostoła.

Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają po 50 zł od rodziny na sprzątanie kościoła, placu wokół kościoła oraz na kwiaty do kościoła.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkich żali w niedzielę o 1615 (dziś pierwsze nabożeństwo) i Drogi krzyżowej w piątki o 1730. Szczególne zaproszenie do udziału nabożeństwie drogi krzyżowej kieruję do dzieci przygotowujących się do I komunii św. oraz do kandydatów do bierzmowania z klasy VII oraz II gimnazjum.

Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

Dziękujemy rodzinom, które goszczą u siebie figurę Matki Bożej Fatimskiej i polecamy te rodziny opiece Maryi.

Katechezy dla narzeczonych odbywają się w budynku Szkoły Katolickiej w Skawinie w pierwszą i drugą niedzielę miesiąca w marcu, w czerwcu, we wrześniu i w grudniu. Każde spotkanie rozpoczyna się o godz. 1500 a kończy Mszą św. w kościele świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza o godz. 1830.

Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Jest „Gość niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i „Mały Gość Niedzielny” a w zakrystii jest do odebrania miesięcznik: „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu niedzielnym” warto przeczytać o przewodniku naszych rozważań na Gorzkich żalach – św. o. Pio w 50-tą rocznicę Jego śmierci.

Błogosławionej niedzieli oraz dobrego I tygodnia Wielkiego Postu dla naszych parafian oraz dla gości.