Grupa apostolska

Blog Grupy Apostolskiej w Rzozowie

Grupa Apostolska w Rzozowie ma swojego bloga na którym publikuje wpisy. Blog dostępny jest pod adresem http://ga-rzozow.blog.onet.pl/

Wpisy historyczne:

9 listopada 2012 – „Źródło”
Nasze spotkanie dzisiejsze, uznaję za udane. 8 głów, przy jednym ekranie laptopa, to coś innowacyjnego, ale udało się. Możemy powiedzieć, że ciepła herbata wypita i film „Źródło” oglądnięty. Nie ukrywamy film zagmatwany, po prostu inny, ale prowadzący do refleksji, przemijającego czasu, że właśnie jego się nie wróci. Film ten opowiada trzy historie. Pierwsza życie obecne rodziny, borykającej się z problemem nowotworowym. Drugi plan stanowi historia książki, którą pisze żona cierpiąca na nowotwór i trzecie tło wydarzeń stanowiące przyszłe refleksje jej męża o tajemnicy życia. Pytanie jakie nasuwa się po pierwszym oglądnięciu, to: Czy było warto go obejrzeć? My odpowiadamy na pewno tak, jednak warto przygotować się na ten film, że od razu jasne wszystko nie będzie.

2 listopada 2012 – Różaniec za zmarłych
To nasze jak co roku spotkanie, w tym czasie odbywa się na cmentarzu. Wspólnie gromadzimy się przy grobach naszych bliskich, by w grupie oraz z Parafianami odmówić różaniec. Dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Pamiętajmy, że szczególnie w tym okresie możemy ofiarować odpust zupełny za naszych bliskich zmarłych. Dziękujemy również w tym czasie za uczestnictwo w Akcji Znicz.

26 października 2012
Czasami takie spotkanie jest konieczne, ponieważ coś należy przemyśleć i przedyskutować, nawet w takiej grupie jaką tworzymy. Plan przelany z szarych komórek na kartkę, jest najlepszy, ponieważ podlega dyskusji. Stąd tak jak już planowaliśmy ogłaszamy, że akcja znicz rusza od tej niedzieli i potrwa przez kilka następnych dni: 28.10, 1.11, 2.11. Zapraszamy do kupowania zniczy i dziękujemy za pomoc. Uzyskane pieniążki przeznaczymy na potrzeby salki parafialnej. Również kolejna sprawa, którą trzeba było przeanalizować, to uroczystość błogosławieństwa animatorskiego Wioli. Dziękuję tym co byli i zapraszam wszystkich na 19 w dniu jutrzejszym (niedziela) na salkę, jak to mówią na małe co nie co. Wioli jeszcze raz od nas wszystkich życzymy dużo zapału na każdy dzień i sił.

19 października 2012 – Krąg biblijny: Mk 10, 35-45
Analizowany fragment z niedzielnej Ewangelii na naszym spotkaniu, mówi wprost o pokorze. Czym właśnie powinna być w naszym życiu, ta cnota moralna, która jest jasnym uznaniem własnego ograniczenia. Człowiek jest tylko człowiekiem, nigdy nie będzie Bogiem, chyba że odbije się w krzywym zwierciadle utraty Wiary. Pokora w pełni uzupełnia właśnie Wiarę. Bycie uczniem Chrystusa, nie polega na wywyższaniu się, przez co traci się podstawowy cel do jakiego dążymy, życia niebieskiego. Autentyczna wielkość współczesnego apostoła, polega na służeniu innym, poprzez dobre słowo, gest, czy pomoc. A czy my tak potrafimy? Chyba sami postarajmy się odpowiedzieć w głębi serca.

12 października 2012
Czasami tak jest, że prócz sprzątania duszy, należy uporządkować również i otoczenie. Spotkanie w ten piątek właśnie skończyło się na porządkowaniu salki, aby po prostu lepiej nam się pracowało na niej i również gościło gości. No ale nie tylko na obowiązkach się skończyło. Naszemu spotkaniu towarzyszyło również „Sto lat” dla Ks. Proboszcza oraz dla Ks. Wikariusza. Jeszcze raz, życzymy Im samych chwil radosnych, aby Dobro, które ofiarują, wracało do Nich ze zdwojoną siłą. A na koniec już spotkania przypominamy, by każdy rezerwował sobie czas 27 października o 10:00 i przybył do Sanktuarium JP II w Łagiewnikach, na błogosławieństwo nowych animatorów i moderatorów, w tym właśnie naszej an. Wioli. (Więcej informacji na: www.grupyapostolskie.pl/news/250).

5 października 2012 – Modlitwa
To już kolejne nasze spotkanie z cyklu tej jakże bliskiej przy Bogu modlitwy. Adoracja stanowi umocnienie nas samych i mam nadzieję teraz też tak było. Dziękujemy za tą wspólną modlitwę, z Wami wszystkimi. Mamy nadzieję, będzie nas coraz więcej, przy następnej okazji.

28 września 2012 – Rozrywkowo
Kolejne spotkanie w miesiącu, z gałęzi zacnie zatytułowanej „Rozrywka” zgromadziło na salce wiele rozpromienionych twarzyczek. Myślę, że Alias to już tak pozostanie miłym akcentem piątkowego zrelaksowania się w naszym wspólnym gronie. Kolejne takie spotkanie już za 4 tygodnie. A za tydzień, przez to że koło się zatoczyło, zapraszamy na spotkanie z działu „Modlitwa”, które będzie w formie adoracji.

21 września 2012 – O Cnotach czas zacząć!
To był bardzo owocny czas w naszej parafii. Z wtorku na środę gościliśmy w naszym Kościele niesamowitych gości: Jezusa Miłosiernego, Św. Siostrę Faustynę i Bł. Jana Pawła II. Mamy nadzieję, że ten czas odnowy duchowej, pozostanie w nas na długo. Po drodze krzyżowej, którą prowadziliśmy w pełni chcemy, aby przebaczenie gościło w naszym życiu.
Piątkowe spotkanie było przypieczętowaniem hasła jak Cnoty są potrzebne w naszym życiu. Aby je docenić i zrozumieć ich potrzebę w codziennym życiu, przez cały rok formacyjny będziemy poznawać ich znaczenie. Cnota, bowiem według nas to dar, pozwalający kształtować nas z Bożą pomocą, stanowią drogę do Zbawienia, przez co staje się one wartościowe i ocena naszego życia, dzięki cnotom kardynalnym i teologalnym staje się wysoka. Pamiętajmy jednak, że nad czynieniem dobra, trzeba cały czas pracować, bo inaczej możemy przejść z Cnoty w naszą wadę. Nad jakimi wartościami możemy pracować, o tym na następnych spotkaniach 🙂

14 września 2012 – Krąg biblijny /Mk 8, 27-35/
Z Kręgiem Biblijnym spotykamy się po raz pierwszy na wspólnych spotkaniach Grupy. Miejmy nadzieje, że głównie pomoże nam to docenić główną lekturę katolika, jaką jest Pismo Święte. Słowa, które wypisane są na kartkach Starego i Nowego Testamentu, powinny być: SŁUCHANE, CZYTANE, STUDIOWANE, ZAPAMIĘTYWANE oraz najważniejsze powinniśmy być POSŁUSZNI im. Gdy głównie piąty warunek nie jest spełniony, wtedy nie żyjemy Słowem, które kieruje do nas sam Bóg. Musimy zrozumieć, że tylko poprzez częste czytanie możemy zacząć nimi żyć, przez co będą naszym umocnieniem. Aby lepiej nam było wczytywać się w Pismo Święte, powinniśmy kierować się zasadą pięciu palców, która mówi jak umiejętnie analizować dany fragment Pisma. Otóż, środkowy palec: to szukanie głównej myśli, serdeczny: to ukazanie miłości Bożej, wskazujący: to mowa o grzechu, kciuk: to wskazówki dla naszego życia, a najmniejszy: to zagłębienie się nad tym co dla nas jest niejasne. Fragment, który prześledziliśmy według tych pięciu zasad, skłonił nas do wyciągnięcia głównej wskazówki do życia. Otóż: Jeśli kto chce pójść za Jezusem, musi zaprzeć się siebie i przyjąć krzyż naszego życia, co będzie stanowić główny czyn naszej Wiary. Na dalszą naukę umiejętnego zagłębiania się w naszą lekturę, zapraszamy.

7 września 2012 – Spotkanie organizacyjne
To już kolejny rok, kiedy razem próbujemy coś więcej dać z siebie i spotykamy się. Może dla niektórych, to nic nowego. Ale szczerze powiedziawszy każdy rok, każdy dzień we Wspólnocie jest inny. Dlatego Ci, którzy jeszcze nie rozpoczęli z nami tego roku wspólną Mszą i spotkaniem, to ich serdecznie zapraszamy. Zgodnie z Nową Ewangelizacją, bądźmy BLIŻEJ, MOCNIEJ i WIĘCEJ przy Bogu. Życzę każdemu, aby ten rok był odnową serca i ducha, abyście byli sobą i przede wszystkim kierowali się Dobrem.

1 września 2012 – Start 2012
Cześć wszystkim po wakacjach. Mam nadzieję wypoczęliście? Były rekolekcje, była pielgrzymka, stąd teraz czas na wspólnego religijnego bzika. Bo wiecie, nie chcę Was zasmucać tą notką, ale wyłącznie uradować, poprzez zakomunikowanie, że od piątku 7 września 😉 ruszamy o 19 na salce. Zapraszamy tych co byli oraz wszystkich, którzy jeszcze nie byli, a tylko chcą. To nic trudnego, wiesz że jesteś potrzebny po prostu przyjdź na spotkanie. Wszystkich od gimnazjum wzwyż ZAPRASZAMY. Proszę Was pomódlmy się wspólnie o dobry rok formacyjny, dlatego i w codziennej modlitwie oraz razem na piątkowej Mszy Świętej o 18. Poczujmy razem jedność wspólnotową. Również pragnę, powitać naszego nowego Księdza Moderatora Dawida Króla, który poprowadzi nas przez ten cały rok formacyjny, coby cierpliwości Mu do nas nie zabrakło. A za dzisiejszy wspólny wyjazd na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, Grupo po prostu, dobry start wykonaliśmy i samo serce Wam mówi good job.