Ogłoszenia duszpasterskie, 26 lipca 2015 – 17 Niedziela Zwykła

Poświęcenie pojazdów odbędzie się dziś po każdej mszy św.

Kalendarz liturgiczny:

• W środę – wspomnienie św. Marty
  • W piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

2. Z serca dziękujemy: Emilii Janik, Krystynie Kotula oraz Zofii Piszczek, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła, a w szczególności na powstający ołtarz Bożego Miłosierdzia.

4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Na mszę św. o godz. 7:00 zapraszamy Róże Różańcowe i Bractwo Szkaplerzne. Po mszy św. będzie zmianka tajemnic różańcowych.

5. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Źródło. W zakrystii jest do odebrania miesięcznik: Cuda i łaski. W Gościu Niedzielnym warto m. in. przeczytać o komunii św. dla osób rozwiedzionych żyjących w powtórnych związkach.

6. W dniach 05 i 06 września odbędzie się przy Remizie Piknik rodzinny, przygotowany przez organizacje działające w naszej miejscowości. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek 30 lipca o godz. 20:00 w sali na Remizie. Zapraszamy przedstawicieli tych organizacji oraz wszystkich, którzy chcą się włączyć w przygotowanie Pikniku. O przygotowanie w tym roku wieńca dożynkowego prosimy mieszkańców Gołuchowic.

7. Żydzi w cudzie rozmnożenia chleba nie zobaczyli nic poza wymiarem materialnym. Czy nasza postawa wobec Jezusa nie jest podobna do zachowania Żydów z dzisiejszej Ewangelii? My też oczekujemy od Jezusa, by rozwiązywał nasze problemy, ale czy troszczymy się również o nasze dusze o życie wieczne?

8. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!