Ogłoszenia duszpasterskie, 13 sierpnia 2017 – 19 Niedziela Zwykła

Dziś przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej – w Kalwarii Zebrzydowskiej Uroczystość ku czci Matki Bożej.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

• W poniedziałek–wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  • We wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów; Msze święte o 800, 1130 i o 1700
  • W czwartek – Święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej
  • W piątek – przypada trzeci piątek miesiąca. Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia o 1730

Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyna świętych patronów.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „ Niedziela” i „Źródło”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuł o niewygodnej świętej, czyli o św. Edycie Stein. Jej życie pokazuje, jak wielki jest człowiek, który szuka Boga i jak tragiczny staje się świat, który Boga odrzuca.

Dziękujemy rodzinom, które goszczą u siebie figurę Matki Bożej Fatimskiej i polecamy te rodziny opiece Maryi.

Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Stefanik za wykonanie poręczy z kutego żelaza przy schodach na plebanię. Podobne poręcze będą również przy wejściu do kościoła.

Naszym parafianom oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia a wyjeżdżającym na wakacje – dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.