Ogłoszenia duszpasterskie, 15 listopada 2015 – 33 Niedziela Zwykła

• W czwartek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
  • W piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • W sobotę – wspomnienie Ofiarowania NMP

1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na organizację ŚDM- Światowych Dni Młodzieży.

2. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

3. Z serca dziękujemy: Annie i Joannie Trela, Marii Grela, Marii Klimas oraz Janowi Namysło, którzy pięknie przygotowali kościół na dzisiejszą niedzielę, oraz złożyli ofiarę na potrzeby kościoła a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na ołtarz Bożego Miłosierdzia. Naszą wdzięczność za złożoną ofiarę na nowy ołtarz kierujemy również pod adresem VII Róży Kobiet. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za wykonane prace w kościele: panu Markowi Migdałowi, Panom: Leszkowi i Łukaszowi Janik a państwu Ewie i Piotrowi Kordys za ufundowanie relikwiarza dla relikwii św. Jana Pawła II. Ale przede wszystkim serdeczne Bóg zapłać składamy naszym ofiarnym parafianom za ofiarowane w tej intencji modlitwy i złożone ofiary pieniężne. Jest nasze wspólne dzieło. Jest to jest dar kochających serc dla Pana Jezusa Miłosiernego.

5. W czwartek na mszy św. o godz. 18:00 ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz udzielił sakramentu bierzmowania oraz poświęcił nowy ołtarz Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy rodzicom młodzieży, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania za posprzątanie kościoła, udekorowanie kościoła kwiatami oraz ofiarę złożoną na ołtarz Bożego Miłosierdzia i na Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Serdecznie zachęcamy też wszystkich parafian aby przed lub po mszy św. zarówno w niedzielę jak i w tygodniu podejść na krótką modlitwę do ołtarza Bożego Miłosierdzia. Prosimy też aby rodzice przyprowadzali do ołtarza swoje małe dzieci. Pragniemy również aby w naszym kościele rozwinął się kult Bożego Miłosierdzia.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło”. W zakrystii jest do odebrania miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać liście biskupów polskich do niemieckich z przed 50-ciu lat „przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Bez tego dokumentu nie byłoby współczesnej Europy. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!