Ogłoszenia duszpasterskie, 22 listopada 2015 – 34 Niedziela Zwykła, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Kalendarz liturgiczny:

• Obchodzimy dziś wspomnienie św. Cecylii – dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej
  • We wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na ołtarz Bożego Miłosierdzia. Naszą wdzięczność za złożoną ofiarę na nowy ołtarz kierujemy również pod adresem VIII Róży Kobiet.

3. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11:30 podejdziemy poświęcić odnowioną kapliczkę, przy której przez całe lata mieszkańcy Rzozowa gromadzili się na Eucharystii.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do odebrania miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać wstrząsające świadectwa byłych muzułmanów, którzy przyjęli chrzest.

5. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To, czego pragniemy w głębi naszych serc, wypełni się w królestwie Chrystusa. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!