Ogłoszenia duszpasterskie, 3 grudnia 2017 – 1 Niedziela Adwentu

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

• W poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
  • W środę – św. Mikołaja, biskupa
  • W czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  • W piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  W ten dzień przypada rocznica konsekracji naszego kościoła a od godz. 1200 – 1300  zapraszamy na wspólną modlitwę                     w Godzinie łaski.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na Msze św. Roratnie o godz. 1800.

W poniedziałek dzieci otrzymają plansze, a w pozostałe dni naklejki. Podczas tegorocznych Rorat będziemy na nowo odkrywali postać św. Józefa, jako człowieka pracy i modlitwy. Dzieci przynoszą do kościoła lampiony.

Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła, a szczególnie na witraż Matki Bożej Fatimskiej.

Pan Organista będzie w tym tygodniu roznosił poświęcone dziś opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą wyrazem naszej wdzięczności za Jego posługę w naszej parafii.

W piątek o godz. 1900 spotkanie Rady Parafialnej.

Prosimy o przynoszenie do zakrystii artykułów spożywczych, które zostaną przekazane rodzinom potrzebującym w naszej parafii w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia.

W zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.

Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka. Jest: „Gość niedzielny”, „ Niedziela” i „Źródło”.  W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o męskiej wierze.

Dziękujemy rodzinom, które goszczą u siebie figurę Matki Bożej Fatimskiej i polecamy te rodziny opiece Maryi.

Naszym parafianom oraz gościom życzymy błogosławionej I niedzieli Adwentu i dobrego tygodnia.