Ogłoszenia duszpasterskie, 3 lutego 2019 – 4 Niedziela Zwykła

Dziś pierwsza niedziela miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu

W kalendarzu liturgicznym:

  • We wtorek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  • W środę – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
  • W sobotę – święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej)
  1. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.
  3. W I czwartek od 1730 do 1830 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Duszpasterska Rada Parafialna będzie w tym miesiącu zbierać po 50 zł na sprzątanie kościoła.
  5. Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Zaprzałce za odnowienie feretronu św. Józefa oraz wykonanie stojaków na świece procesyjne dla Róż Różańcowych. Dziękujemy również pani Barbarze Reputa, kierowniczce sklepu przy stadionie „Rzozovii” za przekazanie choinek do kościoła. Słowa wdzięczności kierujemy również do tych osób, które pomagały wczoraj rozebrać choinki i szopki.
  6. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią znajdziemy: „Gościa niedzielnego”, „Niedzielę” i „Źródło”. W „Gościu niedzielnym” warto przeczytać artykuł ks. prof. Roberta Skrzypczaka pt.”Albo się nawrócimy, albo pozabijamy”, czyli co Bóg chce powiedzieć Polakom po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska.
  7. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.
Posted in Ogłoszenia duszpasterskie.