Ogłoszenia duszpasterskie, 31 marca 2019 – 4 Niedziela Wielkiego Postu („Laetare”)

1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Drogę krzyżową odprawiamy w piątki o godz. 1730 a Gorzkie żale w niedzielę o 1615.
  2. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o 1730.
  3. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. o godz. 700 będzie ku czci NSPJ. Okazja do spowiedzi będzie rano i po południu o godz. 1630.
  4. W pierwszą sobotę na Mszę św. o godz. 700 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej a szczególnie Róże Różańcowe, Bractwo Szkaplerzne i Margaretki. Przed Mszą św. odmówimy różaniec. Do chorych z posługą sakramentalną udam się w sobotę od godz. 800. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii do piątku włącznie.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególnie na remont witraża Ducha Świętego nad głównym wejściem do kościoła.
  6. Prosimy o przynoszenie do zakrystii artykułów spożywczych, które zostaną przekazane przed Świętami dla rodzin potrzebujących.
  7. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na pomoc osobom starszym, które są pod opieką Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
  8. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.
  9. W przyszła niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Zobacz >> program rekolekcji 2019.
  10. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią znajdziemy: „Gościa niedzielnego”, „Niedzielę” i „Źródło”. W „Gościu niedzielnym” znajdziemy praktyczny 16-stronicowy dodatek zdrowotny „Ziołowa apteczka na wiosnę”.
  11. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego IV tygodnia Wielkiego Postu.