Ogłoszenia duszpasterskie, 4 grudnia 2016 – 2 Niedziela Adwentu

Kalendarz liturgiczny:

• Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu; wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy; dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie;
  • We wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
  • W środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • W czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Będziemy obchodzili rocznice konsekracji naszego kościoła. Od godz. 12:00 do 13:00 w naszym kościele – godzinna łaski na którą serdecznie zapraszamy. Na mszę św. o godz. 18:00 przynieśmy zabezpieczone przed zabrudzeniem posadzi woskiem świece, aby odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne.
  1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
  2. Z serca dziękujemy: Halinie Wantuch i Krystynie Dzidek, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
  3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na spłatę nowych ławek do kościoła.
  4. Jedną składką niedzielną wsparliśmy jako parafia patronacka budowę kościoła w Swoszowicach.
  5. W zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.
  6. Chcemy zakupić nowe figury do szopki bożonarodzeniowej przed ołtarzem.
  7. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kruszynki” przeprowadzą doroczny kiermasz. Natomiast kiermasz ze Szkoły Podstawowej w Rzozowie odbędzie się za dwa tygodnie.
  8. Serdecznie zapraszamy całe rodziny na Msze święte Roratnie o godz. 18:00.
  9. Przed zakrystią znajduję się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać reportaż o podwójnej kradzieży relikwii św. Mikołaja.
  10. Usłyszeliśmy dziś w liturgii wołanie: „Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”. Niech atmosfera zakupów przedświątecznych nie przesłoni nam istoty tych Świąt. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia dla naszych parafian oraz dla gości!