Ogłoszenia duszpasterskie, 7 kwietnia 2019 – 5 Niedziela Wielkiego Postu

 1. Hymnem do Ducha Świętego rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witam w naszej świątyni ks. prof. dr hab. Wojciecha Zyzaka, Rektora Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Prosimy Boga się o duchowe owoce tych rekolekcji oraz wspieramy modlitwą księdza rekolekcjonistę.
 2. Dziś o 1615 Ksiądz Rektor poprowadzi nabożeństwo Gorzkich żali a całą rodzinę parafialną zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy o godz. 1800. Przy pierwszej stacji krzyż poniosą Strażacy, przy drugiej Rada Sołecka, przy trzeciej Rada Parafialna, przy czwartej Rada Rodziców, przy piątej klub sportowy „Rzozovia”, przy szóstej Róże Różańcowe kobiet, przy siódmej Róże Różańcowe mężczyzn, przy ósmej Bractwo Szkaplerzne, przy dziewiątej Margaretki, przy dziesiątej klasa trzecia z rodzicami, przy jedenastej klasy czwarte, przy dwunastej klasy piąte, przy trzynastej klasy szósta i siódma, przy czternastej klasa ósma i trzecia gimnazjum. Strażaków i harcerzy prosimy, aby przy krzyżu nieśli pochodnie. Można też zabrać na Drogę krzyżową świece.
 3. W poniedziałek o godz. 700 i o 1800 Msza św. z nauką dla mężczyzn i kobiet.

  W poniedziałek jest również dzień spowiedzi św. od 800 do 1100 z przerwą od 1000 do 1030 a po południu od 1400 do 1800 z przerwą od 1630 do 1700.

  Nauka rekolekcyjna dla dzieci będzie w poniedziałek od 1100 do 1200 a dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania o godz. 1900. Obecność uczniów z klasy VIII i z klasy III gimnazjum jest obowiązkowa. We wtorek Msza św. z nauką rekolekcyjną dla mężczyzn i kobiet będzie o godz. 800 i o 1800, dla dzieci o 1100 a dla młodzieży o 1900.

 4. W sobotę 13 kwietnia o godz. 1730 Różaniec Fatimski poprowadzi Róża św. Faustyny.
 5. W przyszłą niedzielę uroczyste poświęcenie palm i procesja z palmami odbędzie się przed Mszą św. o godz.1000. Spotykamy się przed kościołem 10 minut przed Mszą św. Po Mszy św. zapraszamy na krótkie przedstawienie w którym wezmą udział uczniowie naszej szkoły. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się przed kościołem kiermasz świąteczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły.
 6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególnie na remont witraża Ducha Świętego nad głównym wejściem do kościoła.
 7. Prosimy o przynoszenie do zakrystii artykułów spożywczych, które zostaną przekazane przed Świętami dla rodzin potrzebujących.
 8. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na pomoc osobom starszym, które są pod opieką Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
 9. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
 10. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią znajdziemy: „Gościa niedzielnego”, „Niedzielę” i „Źródło”. W „Gościu niedzielnym” znajdziemy płytę CD z filmem „Ignacy Loyola” w cenie gazety.
 11. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy dobrego przeżycia rekolekcji wielkopostnych i do zobaczenia na Gorzkich żalach o 1615 i na Drodze krzyżowej.
Posted in Ogłoszenia duszpasterskie.