OGŁOSZENIA PARAFIALNE 09.08.2020.

1. Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w dróżkach kalwaryjskich, które odbędą się w dniach 14 i 15 sierpnia. Rozpoczynają się mszą świętą o godz. 6.00 w klasztorze a po niej spotkanie po lewej stronie bocznego wejścia na plac Rajski. Dojazd do Kalwarii i powrót we własnym zakresie.

1. Organizowana jest 308 piesza pielgrzymka ze Skawiny do Kalwarii w dniach 13-16 sierpnia. Zapisy są obowiązkowe. Kontakt: 501 862 944 lub 720 009 773. Do tej pielgrzymki można się dołączyć w Rzozowie, ponieważ wyruszy ona z naszego kościoła w czwartek 13-go sierpnia około godz. 10.00.

1. Ponieważ w dniu 15-go sierpnia br. przypada 100. rocznica Cudu nad Wisłą dlatego Arcybiskup Metropolita Krakowski zachęca do zorganizowania w parafiach Archidiecezji Krakowskiej czuwania przed Najświętszym Sakramentem i włączenia się w ten sposób do sztafety modlitwy w intencjach Ojczyzny i Kościoła za wstawiennictwem NMP Wniebowziętej. Dlatego w piątek 14-go sierpnia po mszy świętej o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do godz. 21.00. Modlitwę rozpocznie róża św. Maksymiliana Marii Kolbego, która poprowadzi różaniec w dniu wspomnienia swojego świętego patrona.

1. W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze święte jak w niedziele: o godz. 8.00, 11.00 i 15.00. Na każdej mszy świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów. W czasie mszy świętej o godz. 15.00 będziemy dziękowali Panu Bogu za tegoroczne plony. Proszę aby w tym roku kosz dożynkowy przygotował Sołtys i Rada Sołecka Rzozowa.

1. Ochotnicza Straż Pożarna w Rzozowie zwraca się do wszystkich parafian o pomoc finansową na zakup nowego Średniego Samochodu Ratowniczo Gaśniczego. Dlatego dzisiaj po każdej mszy świętej strażacy będą zbierali datki na ten cel do puszek.

1. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, w nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które dotknęły dnia 4 sierpnia br. mieszkańców Bejrutu w Libanie, zwraca się z apelem o przeżycie najbliższej niedzieli 16 sierpnia br. jako dnia solidarności z mieszkańcami zniszczonego miasta. Razem z modlitwą połączymy w tym dniu ofiarę zbieraną do puszek przed kościołami, przeznaczoną za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz dotkniętych cierpieniem.

1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na wypłacenie wykonanych inwestycji.