Ogłoszenia duszpasterskie, 3 maja 2015 – 5 Niedziela Wielkanocna

1. Dziś w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci NMP Królowej Polski. Sumie odpustowej o godz. 11:30 będzie przewodniczył ks. prałat Stanisław Pasternak, dziekan dekanatu libiąskiego. Kazanie będzie głosił ks. dr Marcin Wolczko.

• W poniedziałek – święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa a także hutników i strażaków
  • We wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
  • W środę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • W piątek – Uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza do katedry na mszę św. dziękczynną w pierwszą rocznicę kanonizacji Jana Pawła II o godz. 10:00 oraz na procesję z Wawelu na Skałkę. Z racji uroczystości nie obowiązuje w ten dzień wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

2. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

3. Z serca dziękujemy rodzinom: Hyszko, Kornaccy, Paciorek, Ramut, Sołtys i Zaforymscy, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

4. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

5. Nabożeństwa majowe odprawiamy o godz. 17:30. Dzieci otrzymują po nabożeństwie okolicznościowe naklejki.

6. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Źródło. W Gościu Niedzielnym watro przeczytać rozmowę z mężem i córką Asi Bibii, chrześcijanki z Pakistanu od 6 lat oczekującej w więzieniu na karę śmierci.

7. Burmistrz Miasta i Gminy Skawina informuje o możliwości przystąpienia Gminy Skawina do projektu „Pierwszy dzwonek” dla rodzin wielodzietnych 3+ Ostateczny termin składania deklaracji przez zainteresowane rodziny upływa 15 maja. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w gablocie przed kościołem.

8. Z okazji uroczystości odpustowej zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich parafian oraz gości na festyn parafialny.

Plan odpustowego festynu 3maja w Rzozowie przy OSP:

• 15:00 – rozpoczęcie festynu i konkursów dla dzieci z nagrodami, oraz sprzedaż losów na loterię fantową przy OSP w Rzozowie.
  • 16:00 – mecze piłki nożnej na boisku klubu sportowego 2 x 15 min.: Rada Parafialna z Radą Rodziców, oraz Rada Sołecka ze Strażakami – a później finał. Będzie również atrakcja dla dzieci w postaci wesołego miasteczka.
  • 18:00 – zakończenie sprzedaży losów i rozpoczęcie loterii fantowej. Wszystkie losy wygrywają. Będzie można podczas festynu również zjeść kiełbasę z grila, bigos lub fasolkę po bretońsku z kuchni polowej.
  • 18:30 – 22:00 – będzie piosenka biesiadna z konkursami i nagrodami przy ognisku. Mamy już przygotowany okolicznościowy śpiewnik. Teksty piosenek będą również wyświetlane na dużym ekranie. Gospodynie upiekły pyszne placki, które będą rozdawane podczas festynu gratis.
  • 21:00 zaśpiewamy wspólnie Apel Jasnogórski a później będzie przygotowana dla wszystkich uczestników festynu niespodzianka.

Festyn parafialny jest okazją do integracji oraz promocji naszej lokalnej społeczności. Dlatego liczymy na dużą frekwencję parafian oraz zaproszonych przez Was gości.

9. Bardzo serdecznie witamy na uroczystej sumie odpustowej księży proboszczów, oraz wikariuszy z dekanatu skawińskiego z księdzem dziekanem Edwardem Ćmielem na czele. Równie serdecznie witamy wszystkich zaproszonych przez parafian gości. Za chwilę weźmiemy udział w procesji eucharystycznej a później odnowimy akt zawierzenia naszej Ojczyzny Matce Bożej. Prosimy o zabranie na procesję sztandarów i feretronów, Dzieci pod opieką rodziców będą sypać kwiaty.

10. Wszystkim życzymy dobrego przeżycia uroczystości odpustowej i festynu parafialnego oraz dobrego nowego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

Posted in Aktualności.