Ogłoszenia duszpasterskie, 17 Stycznia 2015 – 2 Niedziela Zwykła

1. Kalendarz liturgiczny:
  • W dniach od 17 do 24 stycznia w naszej archidiecezji będziemy obchodzić Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan
  • We wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • W czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.
  2. Z serca dziękujemy rodzinom: Flis, Kubas i Motyl, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
  3. Przed zakrystią znajduję się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło” a w zakrystii jest do odebrania miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu Niedzielnym” watro przeczytać wywiad z Ojcem św. Franciszkiem na temat Bożego Miłosierdzia.
  4. „Bóg zapłać” za ciepłe i serdeczne spotkania w Waszych domach przy okazji kolędy oraz za składane przy tej okazji ofiary, które będą przeznaczone na utrzymanie domów dla księży emerytów, na Seminarium Duchowne, na Uniwersytet Papieski i na Misje.
  5. Przy drzwiach naszego kościoła pojawiły się samozamykacze. Była to inicjatywa trzech panów: Grzegorza Klimasa, Rafała Ostrogórskiego i Szymona Sikorskiego. Jest również prośba, aby w okresie zimowym, gdy ogrzewany jest kościół nie domykać drzwi kościoła.
  6. Zespół Szkół Katolickich w Skawinie zaprasza na jasełka, które odbędą się 2 lutego o godz. 17:00. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablotce przed kościołem.
  7. Można skorzystać z bezpłatnych konsultacji logopedycznych. Więcej informacji znajdziemy w gablocie przed kościołem.
  8. Zachęta Maryi, którą usłyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie” jest skierowana również do nas. Także w naszym życiu mogą się dokonywać cuda. Wsłuchujmy się zatem w naszych sercach, co Bóg mówi do każdego z nas. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!
Posted in Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie.