Ogłoszenia duszpasterskie, 21 Lutego 2015 – 2 Niedziela Wielkiego Postu

1. Kalendarz liturgiczny:
  • W poniedziałek – przypada święto Katedry św. Piotra, Apostoła. W sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie w poniedziałek o godz. 17:00 Msza św. z procesją światła
  1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.
  2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła. W połowie marca rozpoczynamy remont dolnego kościoła.
  3. Z serca dziękujemy rodzinie Klimasów, która pięknie przygotowała kościół na dzisiejszą niedzielę a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
  4. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie żale odprawiamy dziś o godz. 16:15 a drogę krzyżową w piątek o godz. 17:30.
  5. Przed zakrystią znajduję się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do odebrania miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy prawdziwą ucztę dla ducha: „Gorzkie żale” na płytce CD. W zakrystii można również nabyć książkę „Dzienniczek siostry Faustyny”. Tę wyjątkową książkę warto przeczytać w Roku Miłosierdzia.
  6. Dziękujemy za kolejne zgłoszenia gotowości przyjęcia na nocleg młodzieży podczas ŚDM. Powinniśmy przyjąć w naszej parafii 160 osób a zadeklarowaliśmy przyjęcie 121 osób. W ramach zabezpieczenia medycznego prosimy również o pomoc lekarzy, pielęgniarki i ratowników medycznych.
  7. Burmistrz Miasta i Gminy Skawina ostrzega przed oszustami, którzy podając się za osobę pokrzywdzoną próbują wyłudzić pieniądze głównie od osób starszych.
  8. „To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie” – usłyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii. Szczególnie w okresie Wielkiego Postu powinniśmy wsłuchiwać się w głos Boga. Bo czymże będą bez Niego wszelkie praktyki i postanowienia wielkopostne? Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!
Posted in Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie.