Ogłoszenia duszpasterskie, 31 lipca 2016 – 18 Niedziela Zwykła

Kalendarz liturgiczny:

• Dziś przypada – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  • W czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • W sobotę – Święto Przemienienia Pańskiego
  1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
  2. Z serca dziękujemy: Cecylii Frydrych, Teresie Kajta, Joannie Kruk i Annie Paciorek, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę oraz złożyły ofiarę na środki czystości a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
  3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególne na spłatę remontu dolnego kościoła.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek msza św. o godz. 7:00 ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi będzie rano oraz po południu od godz. 17:00. W I sobotę na mszę św. o godz. 7:00 zapraszamy Róże Różańcowe oraz Bractwo Szkaplerzne. Przed mszą św. odmówimy różaniec. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się już jutro od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłosić jeszcze dziś w zakrystii po mszy św.
  5. Pomnik św. Jana Pawła II zostanie poświęcony w niedzielę 25 września przez ks. prałata Pawła Ptasznika, kierownika Sekcji Polskiej Watykańskiego Sekretariatu Stanu, bliskiego współpracownika św. Jana Pawła II i Benedykta XVI.
  6. Pielgrzymi z Francji i z Rosji serdecznie dziękują wszystkich rodzinom u których mieszkali za bardzo serdeczne przyjęcie. Dziękują również całej społeczności parafialnej za spotkanie integracyjne, za pyszne placki, kanapki, kiełbasę z grilla i pamiątkową smycz z logo ŚDM i naszej parafii. Dziękują także za wszelką ofiarowaną im pomoc ze strony pana Sołtysa, OSP w Rzozowie oraz rodzin u których mieszkali.
  7. Przed zakrystią znajduję się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” a w zakrystii miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. Młodość to stan ducha. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy w nawiązaniu do ŚDM odpowiedź na pytanie jak stawać się młodym jak Franciszek.
  8. ŚDM są doświadczeniem młodości Kościoła. Kościoła który – nawiązując do dzisiejszej Ewangelii – umie się dzielić, czyli umie zanieść Boga drugiemu człowiekowi poprzez rozmowę, drobny gest, uśmiech czy modlitwę. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia dla naszych parafian i dla gości a dla wybierających się na wakacje, dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.
Posted in Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie.