Ogłoszenia duszpasterskie, 4 września 2016 – 23 Niedziela Zwykła

Dziś pierwsza niedziela miesiąca: Adoracja Najświętszego Sakramentu. W przyszłą niedzielę Jubileusz Rodzin oraz XXIV Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Kalendarz liturgiczny:

• W czwartek – Święto Narodzenia NMP
  • W piątek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
  1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.
  2. Z serca dziękujemy: Jadwidze Lupa, Teresie Łokcik oraz Marii i Agnieszce Wcisło, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
  3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególne na spłatę remontu dolnego kościoła.
  4. Pani Dyrektor oraz wychowawcy ze Szkoły Podstawowej w Rzozowie serdecznie dziękują wszystkim ludziom dobrego serca za przekazaną dla dzieci wyprawką szkolną.
  5. Zbiórka dla ministrantów i lektorów będzie we wtorek o godz. 18:30. Również we wtorek na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne dziewczęta ze scholi wraz z rodzicami.
  6. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej która planowana jest w okresie ferii zimowych.
  7. Przed zakrystią znajduję się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o kanonizowanej właśnie dzisiaj Matce Teresie z Kalkuty, która mówiła, że świętość to nie luksus, tylko podstawowe zadanie każdego z nas.
  8. „Nikt z was, kto nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem”- mówi dzisiaj do nas Jezus. Św. Augustyn skomentował te słowa Jezusa w ten sposób: „Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu”. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!
Posted in Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie.