Ogłoszenia duszpasterskie, 6 listopada 2016 – 32 Niedziela Zwykła

Dziś pierwsza niedziela miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kalendarz liturgiczny:

• W środę – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • W czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • W piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa i narodowe Święto Niepodległości. Jest to również dzień Imienin księdza Marcina. Ksiądz kardynał udzielił na ten dzień dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
  2. Z serca dziękujemy rodzinom: Klimas, Zaprzałka i Klimas, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
  3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na spłatę ławek do dolnego kościoła.
  4. W poniedziałek o godz. 14:30 odbędzie się przy kościele zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego dla organizacji Pomoc Kościołowi w potrzebie.
  5. W środę o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla uczniów I klasy gimnazjum.
  6. Przed zakrystią znajduję się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać relację z podróży do ogarniętego wojną miasta Aleppo w Syrii muzyka, twórcy zespołu „Arka Noego” Darka Malejonka oraz wywiad z Patrykiem Jaki, wiceministrem sprawiedliwości wychowującym wspólnie z żoną synka z zespołem Downa.
  7. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus przypomina nam o naszym powołaniu do życia wiecznego. Pytanie: czy wierzę w swoje zmartwychwstanie? Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia dla naszych parafian oraz dla gości!

Posted in Aktualności.