Ogłoszenia duszpasterskie, 6 Marca 2016 – 4 Niedziela Wielkiego Postu– „Laetare” (Cieszcie się)

1. Kalendarz liturgiczny:

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.
  2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na remont dolnego kościoła.
  3. Z serca dziękujemy rodzinom: Janik, Leśniak i Węgiel które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
  4. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie żale odprawiamy dziś o godz. 16:15 a drogę krzyżową w piątek o godz. 17:30.
  5. Przed zakrystią znajduję się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o przygotowaniach do świętowania 1050 rocznicy chrztu Polski.
  6. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na pomoc osobom starszym, które są pod opieką Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
  7. Dziękujemy za kolejne zgłoszenia gotowości przyjęcia na nocleg młodzieży podczas ŚDM.
  8. Prosimy młodzież o pomoc w zaprojektowaniu i wykonaniu Bożego Grobu oraz Ciemnicy.
  9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi ks. dr hab. Robert Nęcek, rzecznik prasowy Archidiecezji Krakowskiej, oraz wykładowca nauki społecznej Kościoła i dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Zobacz program rekolekcji parafialnych w Rzozowie >> . Program rekolekcji jest też wywieszony w gablocie przed kościołem i można go również zabrać ze stolika z gazetami. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty oraz o duchowe owoce tych rekolekcji w naszej parafii.
  10. „W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem” – woła dziś do nas św. Paweł. Pojednać się z Bogiem to znaczy wyznać swoje grzechy w sakramencie pokuty. Pojednać się z Bogiem to także przyjąć Boże przebaczenie. Błogosławionej niedzieli i dobrego kolejnego tygodnia Wielkiego Postu.
Posted in Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie.