Ogłoszenia duszpasterskie, 7 sierpnia 2016 – 19 Niedziela Zwykła

Kalendarz liturgiczny: Dziś pierwsza niedziela miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Dziś przypada – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  • We wtorek – Święto św. Teresy Benedykty od krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • W środę – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • W czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • W sobotę – Święto NMP Kalwaryjskiej
  1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.
  2. Z serca dziękujemy: Stanisławie Krupnik, Ewie Kubas, Krystynie Pałac, Joannie Pankowskiej, Marii Kubas, Krystynie Przecherka, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
  3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególne na spłatę remontu dolnego kościoła.
  4. Przed zakrystią znajduję się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz „Źródło”. Zakończone już ŚDM pokazały Kościół pełen życia i radości. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy bardzo ciekawe relacje z tego niezwykłego wydarzenia, wrażenia uczestników oraz komentarze i podsumowanie tych pięknych dni.
  5. Pan Jezus mówi do nas w Ewangelii, że mamy oczekiwać Jego powtórnego przyjścia na ziemię. Co to znaczy? Papież Franciszek powiedział do nas: decyduj, kanapa albo buty. Wybór należy do Ciebie. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia dla naszych parafian i dla gości a dla wybierających się na wakacje, dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.
Posted in Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie.