Ogłoszenia duszpasterskie, 17 maja 2015, 7 Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) w 2016 roku, natomiast przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu.

2. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

3. Z serca dziękujemy paniom: Michalinie Lupa, Małgorzacie Kisielewskiej, Wiesławie Pęcak i Annie Skalny, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

4. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

5. Nabożeństwa majowe odprawiamy o godz. 17:30, a w niedziele o 16:30. Dzieci otrzymują po nabożeństwie okolicznościowe naklejki.

6. Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Źródło. W Gościu Niedzielnym watro przeczytać o niezwykłym filmie „Apartament”, który wchodzi do kin. Film opowiada o Janie Pawle II. Zrealizowany został w oparciu o z nieznane dotąd materiały archiwalne.

7. Dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych za dar ołtarza w postaci kustodii do przechowywania Najświętszego Sakramentu.

8. Burmistrz Miasta i Gminy Skawina ogłasza otwarty nabór wniosków dla wszystkich zainteresowanych montażem urządzeń do produkcji energii elektrycznej z promieni słonecznych oraz pomp ciepła do gospodarstw domowych. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

9. Oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego. My również, tak jak uczniowie Jezusa, jesteśmy posłani, żeby głosić Dobrą Nowinę o Zbawieniu. Dobrej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

Posted in Ogłoszenia duszpasterskie.