Ogłoszenia duszpasterskie, 27 września 2015 – 26 Niedziela Zwykła

• W poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • We wtorek – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
  • W środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • W czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  • W piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice, życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

2. Z serca dziękujemy: Marii Kurek, Wiesławie Folwarskiej i Janinie Pletnia, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę, oraz złożyły ofiarę od rodzin na ołtarz Bożego Miłosierdzia a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na powstający ołtarz Bożego Miłosierdzia.

4. Zbliża się październik, nazywany często „miesiącem różańcowym”. W kościołach wierni gromadzą się na wspólną modlitwę, a wiele rodzin czyni to również w swoich domach. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe będzie w tygodniu o 17:30 a w niedzielę o 16:30. Na pierwszym nabożeństwie dzieci otrzymają plansze a w kolejne dni naklejki. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. otrzymają w czwartek poświęcone różańce i poprowadzą modlitwę.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. będzie pół godziny przed każdą mszą świętą, a w I piątek od godz. 1630. W piątek po mszy św. o godz. 1800 odbędzie się w kościele krótkie spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W I sobotę miesiąca zapraszamy Róże Różańcowe i Bractwo Szkaplerzne na mszę św. o godz. 7:00. O godz. 6:30 odmówimy różaniec. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w I sobotę od godz. 800. Chorych prosimy zgłaszać do czwartku włącznie.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do odebrania miesięcznik „Cuda i łaski”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o przyczynach tak wielkiej liczby imigrantów w Europie.

7. Bóg pragnie naszego dobra. Dlatego warto Mu zaufać, by zobaczyć nasze życie w szerszej perspektywie wieczności o czym przypomina nam w dzisiejszej Ewangelii. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!