Ogłoszenia duszpasterskie, 06 grudnia 2015 – II Niedziela Adwentu

Kalendarz liturgiczny:

• Dziś pierwsza niedziela miesiąca: Adoracja Najświętszego Sakramentu i wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Dziś również Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodziny wraz ze Wspólnotą Wiara i Światło „Kruszynki” przeprowadzą doroczny kiermasz świąteczny. Natomiast kiermasz ze Szkoły Podstawowej w Rzozowie odbędzie się w przyszłą niedzielę.
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • We wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, rocznica konsekracji naszego kościoła i rozpoczęcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Od godziny 1200 do 1300 będzie w naszym kościele godzinna modlitwa na którą serdecznie zapraszamy. Na mszę św. o godz. 18:00 przynieśmy świece chrzcielne, aby odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne.
  • Odpowiadając na zaproszenie księdza kardynała Stanisława Dziwisza, pragniemy zorganizować wspólny wyjazd do Sanktuarium św. Jana Pawła II Łagiewnikach w sobotę na godz. 17:00 by wziąć udział w uroczystej mszy św. na rozpoczęcie Roku Miłosierdzia. Wyjazd autobusem z przed kościoła o godz. 16:00. Koszt wyjazdu – 10 zł. Zapisy w zakrystii.

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na ołtarz Bożego Miłosierdzia.

3. Zapraszamy całe rodziny na msze św. Roratnie, które są odprawiane o godz. 18:00 a w soboty o 7:00. Prosimy aby dzieci przynosiły na Roraty lampiony.

4. Z serca dziękujemy rodzinom: Klimas, Cora i Rzepisko, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o dwóch polskich franciszkańskich męczennikach wyniesionych przez papieża Franciszka na ołtarze.

6. W zakrystii można już nabyć świecę Caritas na stół wigilijny.

7. Przypominamy o Wigilii dla samotnych. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii.

8. Błogosławionej niedzieli i dobrego II tygodnia Adwentu!