Ogłoszenia duszpasterskie, 13 grudnia 2015 – III Niedziela Adwentu („Gaudete”)

1. Kalendarz liturgiczny:
    • Dziś przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
    • W poniedziałek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
    • W środę rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus
  2. W piątek – przypada trzeci piątek miesiąca – o godz. 17:30 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  3. Pani Dyrektor, nauczyciele, rodzice i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rzozowie zapraszają dziś do udziału w kiermaszu w kiermaszu ozdób bożonarodzeniowych własnoręcznie przygotowanych przez uczniów naszej szkoły.
  4. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na ołtarz Bożego Miłosierdzia. Naszą wdzięczność za złożoną ofiarę na nowy ołtarz kierujemy również pod adresem III Róży Męskiej św. Jana Pawła II.
  6. Zapraszamy całe rodziny na msze św. Roratnie, które są odprawiane o godz. 18:00 a w soboty o 7:00.
  7. W piątek od godziny 14:00 do 18:00 będzie okazja do spowiedzi przedświątecznej. Będzie spowiadało 9 księży. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
  8. Z serca dziękujemy rodzinom: Wrzoszczyk i Klimończyk, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
    Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15:00.
  9. Na początku przyszłego Roku chcemy zorganizować pierwsze spotkanie szkoleniowe dla zgłoszonych już oraz dla pragnących się jeszcze włączyć się do pracy przy ŚDM wolontariuszy.
    O pomoc w przygotowaniu szopki w kościele oraz przed kościołem prosimy obecnych i byłych lektorów oraz Grupę Apostolską.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać m. in. o odpustach Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.
  11. W zakrystii można nabyć świecę Caritas na stół wigilijny.
  12. Pragniemy również na Boże Narodzenie przygotować paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących w naszej parafii. Prosimy o przynoszenie w tygodniu do zakrystii takich artykułów, które Waszym zdanie powinny się znaleźć na świątecznym stole. Paczki rozwieziemy do rodzin na kilka dni przed Wigilią. Błogosławionej niedzieli i dobrego III tygodnia Adwentu!