Ogłoszenia duszpasterskie, 2 września 2018 – 22 Niedziela Zwykła

Dziś pierwsza niedziela miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu.

W kalendarzu liturgicznym tygodnia:

1. W poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Msza św. o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku Szkolnego będzie w poniedziałek o godz. 900. Dzieci z klasy pierwszej przyjdą do kościoła z tornistrami, które pod koniec Mszy św. zostaną poświęcone.
  2. W piątek przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie rano oraz po południu od godziny 1630. Na godzinę 1630 zapraszamy dzieci z klas czwartych, które zaczynają I pierwsze piątki miesiąca. Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież szkolną, aby Nowy Rok szkolny rozpocząć od spowiedzi świętej.
  3. W sobotę będziemy obchodzili święto Narodzenia NMP.
  4. Figura Matki Bożej Fatimskiej zakończyła peregrynację w naszej parafii. Dziękujemy rodzinom, które gościły u siebie figurę Matki Bożej. Odmawiajmy co wieczór w naszych rodzinach jeden dziesiątek różańca świętego. Nic nie jednoczy rodziny tak jak wspólna modlitwa.
  5. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.
  6. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególnie na witraż Opatrzności Bożej jako dar wdzięczności naszych parafian za 100-lecie odzyskania niepodległości.
  7. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią jest: „Gość niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o światowym spotkaniu rodzin z udziałem papieża Franciszka.
  8. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia a dzieciom i młodzieży szkolnej dobrego nowego Roku Szkolnego.