Ogłoszenia duszpasterskie, 20 grudnia 2015 – IV Niedziela Adwentu

1. Kalendarz liturgiczny:

• W poniedziałek – wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, prezbitera i doktora Kościoła

2. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyna świętych patronów.

3. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na ołtarz Bożego Miłosierdzia.

4. Zapraszamy całe rodziny a szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na msze św. Roratnie, które są odprawiane o godz. 1800.

5. W poniedziałek udamy się z posługą sakramentalną do tych chorych, których nie odwiedzamy w I piątki. Prosimy zgłosić dziś tych chorych w zakrystii.

6. Z serca dziękujemy: Zuzannie Janik, Lidii Guguła i Elżbiecie Lenard, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
7. Pan Organista dziękuje wszystkim za życzliwe przyjęcie podczas tradycyjnego roznoszenia opłatków.

8. Serdeczne Bóg zapłać składamy panu Andrzejowi Zaprzałce, który wraz z pomocnikami Tomaszem Zaprzałką i Romanem Kozickim przygotowali nową szopkę nad ołtarzem, pani Zuzannie Janik za ofiarowane do kościoła choinki a strażakom za ich ustawienie.

9. We wtorek o godz. 19:00 będziemy przygotowywać szopkę przed ołtarzem oraz przed kościołem, Prosimy o pomoc obecnych i byłych lektorów oraz Grupę Apostolską.

10. W środę po Roratach odbędzie spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do odebrania miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać m. in. o czułej Matce Miłosierdzia, która sama doświadczyła mocy Bożego Miłosierdzia.

12. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przynieśli paczki z artykułami spożywczymi żeby podzielić się z potrzebującymi. Paczki będziemy przyjmować do wtorku. W środę rozwieziemy je do rodzin potrzebujących.

13. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. W naszych domach zadbajmy o chrześcijańską tradycję Wieczerzy Wigilijnej. Rozpocznijmy Wigilię wspólną modlitwą – odczytaniem fragmentu Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa. Złóżmy sobie nawzajem życzenia poświęconym opłatkiem. Można również połamać się opłatkiem z sąsiadami. Niech na naszych stołach nie gości alkohol. Pół godziny przed Pasterką, ci którzy podjęli się duchowej adopcji dziecka poczętego i nienarodzonego, zgromadzą się na wspólnej modlitwie różańcowej. Składka na Pasterce przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS. Pamiętajmy, że Jezus ma się narodzić także w naszych sercach.