Ogłoszenia duszpasterskie, 20 Marca 2016 – Wielki tydzień

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia. W dniu dzisiejszym obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
  2. Do chorych, których nie odwiedzamy w I soboty miesiąca udamy się z posługą sakramentalną już jutro od godz. 8:00. Chorych prosimy dziś zgłosić w zakrystii.
  3. We wtorek o godz. 18:30 odbędzie się w kościele przedświąteczna próba Służby Liturgicznej Ołtarza.
  4. W tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona na 04 kwietnia
  5. W przyszłą niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni.
  6. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę liturgię rozpoczynamy o godz. 19:00.

W Wielki Czwartek obchodzimy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, ustanowienie Najświętszego Sakramentu i sakramentu Kapłaństwa. Po mszy Wieczerzy Pańskiej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy będzie trwała do godz. 22:00.W Wielki Piątek adoracja rozpocznie się o godz. 7:00 i będzie trwała do godz. 19:00. W Wielki Piątek obchodzimy pamiątkę męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Na liturgię Wielkiego Piątku składa się: liturgia Słowa, adoracja krzyża, komunia św. i procesja z Najświętszym Sakramentem do Bożego Grobu. Gorzkie żale zaśpiewamy o godz. 22:00 a o północy będzie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Straż Pożarną prosimy, aby tradycyjnie trzymała straż przy Bożym Grobie.

Wielka Sobota jest dniem adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, gdy przyjdziemy święcić pokarmy na stół wielkanocny. Święcenie pokarmów będzie tradycyjnie o godz. 10:00, 11:00, 12:00, i 14:00. Pragniemy również jak w ubiegłym roku podzielić się w tym dniu święconką z innymi, składając do przygotowanych w zakrystii koszy jakąś część tego, co sami mamy w koszyczkach do święcenia. Tego samego dnia ofiarowane z dobroci serca dary trafią do rodzin potrzebujących w naszej parafii. W Wielką Sobotę choć nie ma postu to Kościół zaleca powstrzymanie się od potraw mięsnych. Obrzędy Wielkiej Soboty to: poświęcenie ognia i paschału, liturgia Słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Eucharystia. Prosimy o przyniesienie świec. Po mszy św. Wigilii Paschalnej będzie dalszy ciąg adoracji Pana Jezusa w Grobie Pańskim do godz. 22:00 i od 5:00 do 6:00 w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Na procesję Rezurekcyjną o godz. 6:00 prosimy o zabranie feretronów i sztandarów. Ofiary składane w Wielki Piątek i Wielką Sobotę będą przeznaczone na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.

Adoracja Najświętszego Sakramentu przez mieszkańców naszej parafii.

Wielki Piątek i Wielka Sobota:
    22:00 Gołuchowice
    23:00 od Huty i Przy Krzyżu
    1:00 od Skawiny
    2:00 Skotnica i droga do Kotoca
    3:00 od Krzyża do Kuźni
    4:00 Środek i Góra Wsi
    5:00 Zagonne i Nadewsie
    6:00 Droga od Radziszowa
    7:00 Pasterniki i Ulice

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
    5:00 Podole i Kotoc

7. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.
  8. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na remont naszego kościoła. W dolnym kościele powstał już obniżony sufit kasetonowy, oraz nowe ledowe oświetlenie.
  9. Z serca dziękujemy: Zofii Błaszczak, Barbarze Lenik, Marii Pająk i Elżbiecie Westenholz, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę oraz złożyły ofiarę na środki czystości a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
  10. Zapraszamy dziś do licznego udziału w nabożeństwie Gorzkich żali o godz. 16:15.
  11. Przed zakrystią znajduję się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do odebrania miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać m. in. Plan wizyty papieża Franciszka w Polsce. Żeby wiedzieć, warto czytać.
  12. W zakrystii można jeszcze nabyć baranki wielkanocne. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na pomoc osobom starszym, które są pod opieką Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
  13. Dziękujemy za kolejne zgłoszenia gotowości przyjęcia na nocleg młodzieży podczas ŚDM.
  14. Dziś odbywa się tradycyjny kiermasz świąteczny organizowany przez nauczycieli, rodziców oraz uczniów naszej Szkoły. Do wzięcia udziału w kiermaszu serdecznie zapraszamy.
  15. My również z palmami w ręku uznajemy w Jezusie naszego Króla. Czeka Go jednak męka i śmierć krzyżowa. Bądźmy w tym szczególnym czasie przy Jezusie. Dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia!
Posted in Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie.