Ogłoszenia duszpasterskie, 21 maja 2017 – 6 Niedziela Wielkanocna

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

• W  środę – wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych
  • W piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera   W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące

Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

Klasa I gimnazjum przyjdzie na spotkanie we wtorek o 1900 z książeczkami do nabożeństwa. Po kapliczką poniżej szkoły odmówimy Litanię Loretańską.
Klasa II przyjdzie zdawać Ewangelie św. Łukasza w środę o 1830 a klasa III w środę o 1900.

Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o 1730 a w niedziele o 1630. Dzieci  klasy I i II ze SP zapraszamy wspólnie z rodzicami na nabożeństwo majowe w poniedziałek, z klasy III we wtorek, z klasy IV w środę, a klasy V w czwartek , a z klasy VI oraz gimnazjalistów w piątek. Nabożeństwa majowe odbywają się również przy kapliczkach.

Serdecznie zapraszam na nocne czuwanie na Jasnej Górze z piątku na sobotę z 26 na 27 maja. Szczególne zaproszenie na pielgrzymkę kieruję do kandydatów do bierzmowania. Zapisy w zakrystii. Koszt pielgrzymki 27zł. Wyjazd w piątek o 1830. Autobus będzie czekał na pielgrzymów od 1800. Powrót około godz. 600.

W sobotę 27 maja nasza parafia będzie w południe przyjmować pielgrzymów idących z Łagiewnik do Kalwarii. Tradycyjnie już proszę o przynoszenie ciast i kanapek dla pielgrzymów. Spotkanie organizacyjne w tej sprawie odbędzie się w czwartek po wieczornej mszy św.

Natomiast w sobotę 10 czerwca odbędzie się XI pielgrzymka do Kalwarii dla Margaretek. Więcej informacji znajdziemy w gablotce przed kościołem. Zainteresowanych prosimy o kontakt z panem Bolesławem Trelą.

Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „ Niedziela” i „Źródło”, a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.  W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o pielgrzymce Ojca św. Franciszka do Fatimy i jego wezwaniu do odmawiania Różańca w intencji pokoju na świecie. Gorąco zachęcam, aby rodzice wspólnie z dziećmi codziennie odmówili przynajmniej jeden dziesiątek różańca.

Naszym parafianom oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego