Ogłoszenia duszpasterskie, 21 października 2018 – 29 Niedziela Zwykła

Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele misyjne.

W kalendarzu liturgicznym tygodnia:

• W poniedziałek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Po Mszy św. będzie okazja ucałować relikwie papieża.
  1. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
  2. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe jest odprawiane w tygodniu o 1730, w niedzielę  o 1630.
    Dzieci z klasy „0”, I i II poprowadzą  różaniec w poniedziałek,
    z klasy III we wtorek,
    z klas IV w środę,
    z klas V w czwartek,
    a klasy VI, VII i VIII w piątek.
    Zapraszamy całą rodzinę parafialną  a szczególnie dzieci i młodzież  do licznego udziału w tych nabożeństwach.
  3. W zakrystii można składać ofiary na wypominki roczne i jednorazowe. Przy wypominkach rocznych należy zaznaczyć  godzinę  Mszy św. 800 lub 1130 przed którą będziemy modlić  się  za zmarłych.
  4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę  i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególnie na witraż  Opatrzności Bożej jako dar wdzięczności naszych parafian na 100-lecie odzyskania niepodległości. Poświęcenie nowego witraża odbędzie się podczas Mszy św. 11 listopada o godz. 1700.
  5. Na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 1653 zł. Serdecznie dziękujemy!
  6. Sakrament chrztu św. będzie udzielany podczas Mszy św. w drugą niedzielę miesiąca, a po Mszy św. w innych terminach.
  7. Ksiądz kanonik Edward poprowadzi spotkania modlitewne dla ludzi starszych i samotnych w drugą niedziele miesiąca w salce na plebanii o godz. 1500.
  8. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią jest: „Gość niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło” a w zakrystii jest do odebrania miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać ciekawy wywiad z Antoniną Krzysztoń, wokalistką, autorką tekstów, w którym opowiada in. o tym że w swoim życiu przeżyła już dwa nawrócenia.
  9. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.