Ogłoszenia duszpasterskie, 22 Maja 2016 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dziś przypada wspomnienie św. Rity, zakonnicy, patronki od spraw beznadziejnych. W archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. We wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
2. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17:30 a w niedzielę o godz. 16:30. Dzieci z zeróweczki oraz z klasy pierwszej zapraszamy z rodzicami na nabożeństwo majowe w poniedziałek; dzieci z klasy drugiej oraz trzeciej we wtorek; z klasy czwartej w środę; z piątej w czwartek a z szóstej oraz gimnazjalistów w piątek. Zachęcamy również do uczestniczenia w nabożeństwach majowych przy kapliczkach.
3. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy prosimy następujące Rajony: I – na bramie ogrodzenia przy placu zabaw – droga od Skawiny do krzyża i Madejowiec, II – przy Remizie – droga od Radziszowa do Kotoca , III – w ulicy – Kotoc, IV – przy kościele – droga od kapliczki do Borku oraz boczna od Kotulów do Płonki. Prosimy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami, dzieci z klasy III i IV w strojach komunijnych, schole dziewcząt w tunikach, służbę liturgiczna ołtarza, oraz niosących sztandary i feretrony. Zbiórka dla ministrantów i lektorów będzie w środę po wieczornej mszy św.
4. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
5. Z serca dziękujemy paniom: Barbarze Ostrogórskiej, Małgorzacie Buras, Stanisławie Ostrogórskiej oraz Marcie i Agnieszce Madej, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
6. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na trwający remont dolnego kościoła. Po każdej mszy św. można zobaczyć efekty tych prac remontowych.
7. Nasza parafia organizuje dla dzieci wycieczkę do kopalni srebra w Tarnowskich Górach w dniu 18 czerwca. Zainteresowanych rodziców prosimy aby jeszcze dziś zapisali dziecko w zakrystii.
8. Przed zakrystią znajduję się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” oraz miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. ŚDM w Krakowie to wydarzenie historyczne. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać m. in. jak niektóre media, oraz portale społecznościowe kreślą czarny scenariusz ŚDM chcąc zniechęcić młodzież do wzięcia w nich udziału.
9. Uwielbiajmy Boga w Trójcy Świętej nie tylko dziś z racji obchodzonej Uroczystości, ale za każdym razem ilekroć kreślimy znak krzyża i odmawiamy modlitwę Ojcze nasz. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!

Posted in Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie.