Ogłoszenia duszpasterskie, 22 października 2017 – 29 Niedziela Zwykła

Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele misyjne.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

• Dziś przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
  • W sobotę –  Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

W  środę o godz. 1900  odbędzie się w kościele próba dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania a w piątek o 1900  próba generalna z udziałem świadków do bierzmowania.

W sobotę o 800 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin a o 900 spotkanie ze Służbą Liturgiczną przed bierzmowaniem.

Sakrament bierzmowania będzie udzielony naszej młodzieży w przyszłą niedzielę 29 października na Mszy św. o godz. 1130. Sakramentu bierzmowania udzieli Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. Jest serdeczna prośba, aby miejsca w ławkach na tej Mszy św. pozostawić dla rodziny młodzieży, która ma przystąpić do bierzmowania.

Mamy w kościele nowe piękne witraże. Poprosimy Księdza Kardynała o ich poświęcenie. Witraż przedstawiający św. Jana Apostoła w oleju jest darem Kółka Rolniczego w Rzozowie, a witraż z Matką Bożą Fatimską jest darem naszych parafian na pamiątkę 100-ej rocznicy objawień w Fatimie. Serdecznie dziękujemy Kółku Rolniczemu za ofiarowany do naszego kościoła witraż. Każdy z witraży kosztował po 7500 zł. Jeśli ktoś z parafian chciałby się dołożyć się do witraża fatimskiego to już dziś tym ofiarodawcom serdeczne dziękujemy. Można składać ofiary na wypominki roczne i jednorazowe. Przy wypominkach rocznych proszę wpisać godzinę Mszy św. 800 lub 1130 przed która w niedzielę będziemy modlić się za zmarłych.

Przypominamy, że co 20 lat należy opłacić miejsce na cmentarzu na którym spoczywają nasi bliscy zmarli.

Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane w tygodniu o 1730 a w niedzielę o 1630. Dzieci z „O” oraz z klasy I i II prowadzą różaniec w poniedziałek, z klasy III we wtorek, z klasy IV w środę, z klasy V w czwartek, z klasy VI i VII oraz gimnazjaliści w piątek.

Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka. Jest: „Gość niedzielny”, „ Niedziela” i „Źródło”.  W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać bardzo ciekawy wywiad z panią premier Beatą Szydło.

Dziękujemy rodzinom, które goszczą u siebie figurę Matki Bożej Fatimskiej i polecamy te rodziny opiece Maryi.

Naszym parafianom oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.