Ogłoszenia duszpasterskie, 23 lipca 2017 – 16 Niedziela Zwykła

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

• Dziś przypada wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • We wtorek – Święto św. Jakuba, Apostoła. We wtorek także kierowcy i podróżujący oddają cześć św. Krzysztofowi. Z tej okazji po Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych
  • W środę – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
  • W sobotę – wspomnienie św. Marty

Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa
Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „ Niedziela” i „Źródło”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać jak przeciwdziałać fałszywym mitom i stereotypom funkcjonującym na Zachodzie Europy na temat naszego kraju.
Dziękujemy tym rodzinom, które goszczą u siebie figurę Matki Bożej Fatimskiej i polecamy Jej opiece. Naszym parafianom oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia a wyjeżdżającym na wakacje – dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.